مانیکور چیست؟

مانیکور چیست؟

امروزه تقریبا در بیشتر سالنهای ارایشی کار ناخن (مانیکور و پدیکور ) انجام میشود و به راحتی میتوانیم ناخن های دست وپای خود را مرتب کنیم .

 

همیشه مرتب و تمیز بودن یکی از اصول های خوشتیپی به شمار میرود. مرتب بودن شامل تمام قسمتهای اندام یک فرد میشود. ناخن ها نیز از این قائده مستثنی نیستند. همانطور که میدانید دستها و ناخن ها همیشه سن واقعی فرد را مشخص میکنند. پس با در نظر گرفتن این مسله بهتر است که به ناخن های خود اهمیت بیشتری بدهید.

 

مانیکور چیست؟

این یکی از سوال‌هایی که ممکن است برای بسیاری از خانم‌ها پیش بیاید. در واقع مانیکور یک کار زیبایی بهداشتی و آرایشی است که بر روی ناخن‌های دست انجام می‌شود.  در واقع مانیکور شامل یکسری از موارد مختلف مانند کشیدن و قطع کردن پوست مرده، صفحه ناخن، شکل دادن به لبه ناخن، پر کردن، درمان ماساز دست و در نهایت استفاده از لاک ناخن. همانطور که میدانید زیبایی دست و چهره به طور  قابل توجهی باعث افزایش اعتماد به نفس می‌شود. از اینرو فرم آرایش ناخن‌ها باعث جذابیت دستان شما خواهد شد.

 

استفاده از مانیکور برای زیبا شدن و همچنین نظافت ناخن‌ها حداقل ماهی یک بار مناسب می‌باشد. لازم به ذکر است که مانیکور با هدف زیباتر شدن لاک روی ناخن، بهداشت ناخن، کشیده تر شدن ناخن های گرد و پایه کوتاه، راحت تر انجام دادن کاشت ناخن و به دلیل عدم نفوذ هوا به زیر ناخن های کاشته شده انجام می‌شود.

 

مانیکور چیست؟

مانیکور چیست؟

 

مانیکور چیست؟ مراحل انجام  آن در خانه چگونه است؟

در ادامه پاسخ به سوال مانیکور چیست؟ بهتر است با مراحل انجام آن در خانه  آشنا شویم. برای انجام این عمل بهتر است با استفاده از ناخن گیر ناخن های خود را با دقت کوتاه کنید و به آنها فرم دهید. از اینرو باید سعی کنید که ناخن‌های شما هم‌اندازه باشد و آنها را به صورت مربع یا گرد کوتاه نمایید. همچنین در مرحله بعد برای آشنایی با پاسخ سوال مانیکور چیست؟ باید اقدام به سوهان کشیدن ناخن‌های خود کنید. برای این کار بهتر است با استفاده از سوهان اطراف ناخن خود را مرتب و تمیز نمایید به گونه‌ایی هیچ آسیبی به ناخن‌های شما وارد نشود.

 

برای اینکه پوست اطراف ناخن شما نرم شود باید ناخن‌های خود را به مدت 5 دقیقه در کاسه‌ی روغن زیتون، آب گرم و یا شیر قرار دهید. همچنین به جای این مواد می‌توانید از محلول آبلیمو و آب نیز استفاده نمایید زیرا آبلیمو در تمیزی و سفیدی ناخن‌ها دارای تاثیر بسیار چشمگیری خواهد بود. بعد از این مراحل دستان شما مرطوب و تمیز شده و بهتر است از یک کرم مرطوب کننده‌ی  یا روغن طبیعی برای نرمی دستان خود استفاده نمایید. این کار باعث آبرسانی سطح پوست شده و نرمی دستان را بیشتر می‌کند.

 

آیا می‌دانید فرنچ مانیکور چیست؟

برای پاسخ  به این سوال که فرنچ مانیکور چیست؟ بهتر است بدانید که امروزه یکی از شیک‌ترین و زیباترین مدل‌های لاک ناخن مدل فرنچ مانیکور می‌باشد.  این عمل را به راحتی می‌توانید در منزل انجام دهید. از اینرو برای انجام این کار باید ابتدا ناخن‌های خود را برای فرنچ مانیکور آماده نمایید. بنابراین ابتدا باید لاکی را قبلا به روی ناخن‌های خود زده‌اید توسط استون یا لاک پاک‌کن به خوبی و با دقت تمیز و پاک نمایید. همچنین در مرحله بعد برای اینکه فرنچ مانیکور ناخن شما  زیباتر به چشم آید بهتر است ناخن‌های خود را کمی کوتاه کنید و از کوتاه کردن آنها از ته ته خودداری نمایید. در مرحله بعد باید ناخن‌های خود را به خوبی بافر کنید و سوهان بکشید.

 

مانیکور چیست؟

بعد از انجام این مراحل باید ناخن‌های خود را توسط روغن‌های طبیعی و یا شیر مرطوب و نرم کنید. سپس بعد از انجام این مراحل باید اقدام به لاک زدن نمایید که برای این کار ابتدا باید لاک پایه را بر روی ناخن‌های خود بزنید. لازم به ذکر است که برای فرنچ کردن ناخن معمولا از لاک کرم روشن، صورتی کم‌رنگ و یا برق ناخن استفاده می‌کنند. برای این کار ابتدا باید یک لایه از لاک پایه را بر روی خط وسط هر ناخن بزنید و سپس یک لایه بر روی دو طرف ناخن بکشید بعد از خشک شدن لاک بهتر است یک لایه دیگر از لاک پایه روی ناخن‌های خود بزنید. بعد از انجام این مراحل باید نوک ناخن‌های خود  را لاک سفید بزنید. در آخرین مرحله باید از تاپ کت بر روی ناخن‌های خود استفاده نمایید.

 

مانیکور چیست؟

مانیکور چیست؟

 

مانیکور چیست؟

مانیکور یعنی مرتب کردن و رسیدگی به ناخن های دست . پدیکور هم مراقبت و تامین زیبایی پاها و ناخن های آن است.  سرعت رشد ناخن بستگی به عوامل بسیاری ازجمله سن، تغذیه، بیماریها، هورمونها و فصول سال دارد.

 

مانیکور چیست؟

با مانیکور گوشتهای اضافه دور ناخن به طور کامل گرفته شده، شیارها و زردیهای صدف ناخن توسط سوهان از بین می روند و توسط مواد مخصوص و پولیش براق می گردند، جالب اینجاست که بدانید شما با مانیکور به رشد، زیبایی و بزرگی صدف ناخن خود نیز کمک می کنید و در نهایت ناخن هایی تمیز و فوق العاده زیبا خواهید داشت حال تصمیم با شماست.

 

مانیکور چیست؟

مانیکور چیست؟

 

پدیکور چیست؟

با پدیکور گوشت های اضافه دور ناخن های پا گرفته شده و همچنین پوسته های اضافه کف پا که باعث آزار بسیاری از خانمها می شود گرفته خواهد شد و با این کار شما از ترک زدن پاشنه پا نیز جلوگیری خواهید کرد و در نهایت پاهایی زیبا و تمیز خواهید داشت.

 

آموزش لوازم مانیکور و نحوه کار با آن

 

آموزش مانیکور

چند نکته وجود دارد که ممکن است میل داشته باشید که در طی مراحل انجام مانیکور آنها را بدانید و رعایت نمایید.

 

پاک کننده کوتیکل:

این محلول های آرایشی درنرم کردن ناخن کمک می کنند و حاوی ۲-۵ درصد هیدروکسید سدیم یا هیدروکسید پتاسیم و گلیسیرین می باشند. از این محلول ها قبل از سوهان کشیدن بر روی ناخن خود بمالید و همچنین قبل ار اینکه در کاسه مخصوص انگشتان (finger bowl) قرار دهید

 

پاک کننده های ناخن:

معمولا یک نوع لایه بردار به شکل مایع هستند که به آب اضافه شده تا درتمیز کردن ناخن ها کمک کنند

 

زیبا سازی ناخنها:

در این مرحله پوست اطراف ناخنها را که نرم شده با این وسیله مانیکور به عقب تر می کشیم

 

لوسین یا کرم کوتیکل:

پوست و ناخن را نرم و مرطوب نگه می دارد.

 

سفید کننده های ناخن:

این مواد آرایشی حاوی هیدروکسید هیدروژن یا اسیدهای اورگانیک می باشند که می توانند هم بر روی ناخن و هم زیر ناخن مالیده شوند تا لکه های ناخن پاک شوند.

 

مانیکور چیست؟

مانیکور چیست؟

 

خشک کننده های لاک:

این محصولات آرایشی می توانند بر روی لایه رویی مینا ( ناخن) اسپرس شوند و برای خشک کردن سطح ناخن طراحی شده اند.حلال موجود در این محصولات باید بخار شوند تا لاک خشک شود. وقتی لاک بر روی ناخن زده می شود حلال های سطح ناخن شروع به متصاعد شدن کرده و حلال های روی لایه زیرین شروع به حرکت به سمت بالا می کنند و سطح روئی شروع به سخت شدن می کند. این حلال ها باید بر سطح این لایه خشک و. سخت شده پاشیده شود و کم کم بخار شدن کاهش می یابد. خشک کننده های لاک؛ این لایه ضخیم را با کشیدن حلال ها به درون خود دفع می کنند. این عمل مانند فشار دادن یک اسفنج خیس است. لاک به طور کلی خشک نمی شود. تقریبا یک ساعت زمان لازم دارید تا کاملا مینای ناخن از ایم حلال ها پاک شده و سخت شود.

 

روغن های خوشبو کننده:

برای کم کردن استرس و ایجاد آرامش در شما.

 

لوسین های پوست اندازی:

برای لایه برداری پوست خشک و زبر

 

موم پارافین :

موم پارافین با باز کردن منافذ در رطوبت سازی و نرم کنندگی پوست کمک کرده و به روغن های خوشبو کننده اجازه می دهد تابه لایه بیرونی پوست نفوذ کند. حال وسایل مانیکور و سوهان و اسباب مورد نیاز را تهیه مرتب کنید تا در صورت نیاز در مراحل مانیکور به راحتی در دسترس باشند. بعد دستان خود را بشویید. صابون یا مایع شوینده حتما ملایم باشد. دستان خود را خوب آبکشی و خشک کنید. قابل ذکر است نحوه مانیکور در مقاله مانیکور در منزل وپرهیز از کاشت ناخن برای شما کاربران عزیز توضیح داده شده اما از آنجائیکه این مقاله به اصطلاحات مانیکور می پردازد به صورت خلاصه و کلی مراحل مانیکور به شرح ذیل عنوان می شود:

 

مانیکور چیست؟

مانیکور چیست؟

 

پدیکور چیست؟

۱-پاک کردن لاک از سطح ناخن

۲- سوهان زدن (کوتاه کردن ناخن)

۳- شستن و نرم کردن ناخن ها

۴- زدن لایه اول لاک

۵- زدن لایه دوم لاک پس از خشک شدن لایه اول

۶- استفاده از برق ناخن

 

مانیکور در ۱۵ مرحله ساده

با توجه به اینکه ناخن‌ها از اجزای مهم بدن هستند که علاوه براثرات حفاظتی،از جهات دیگری نیز اهمیت دارند، ظاهر نامناسب ناخن‌هامی‌تواند حاکی از بیماری‌های مهم جسمی باشد که البته در این میان بدفهمی‌های مختلفی نیز وجود دارد، که در پستهای بعدی کاملا به آنها می پردازیم امادر این پست با چند مرحله ساده مانیکور را که بسیار برای زیباییو سلامت ناخن ها موثر است می پردازیم.

 

مانیکور چیست؟

مانیکور چیست؟

 

مراحل مانیکور

مرحله اول

دستهای خودتان و دستان مشتری را با ضد عفونی کننده ها تمیز کنید.

 

مرحله دوم

استون ها استفاده نکنید برای ناخن ها  مضر هستند و یک لایه از روی ناخن را هم می برد. استون برای برداشتن ناخن مصنوعی بکار میرود.برای پاک کردم لاک از ناخن از لاک بر الاکهای قبلی را با استون یا لاک ناخن برتمیز کنید. (تا آنجایی که ممکن هست از  ستفاده کنید که رویش نوشته non acetone remover )

 

مرحله سوم

ناخن ها را با فایل ناخن (سوهان ناخن) به شکل مورد دلخواه مشتری سوهان زده و روی کیوتیکل ها که گوشتهای اضافه دور ناخن میباشد را مواد از بین برنده کیوتیکل بزنید. دست ها را داخل اب ولرم بگزارید تا خیس بخورند. اگر مواد شوینده و نرم کننده دست دارید کمی داخل اب بریزید. این کمک میکند تا دست نرم شده و راحت تر بتوان با انها کار کرد.

 

مرحله چهارم

با پوشر های ناخن که میتواند چوبی یا اهنی باشد گوشتهای اضافه ناخن را که حالا نرم شده اند را عقب بدهید.

 

مرحله پنجم

دست را دوباره داخل آب ولرم کنید. و داخل اب یک تکه از لیمو یا گریپفروت بیاندازید تا زیر ناخن را تمیز کند.

 

مرحله ششم

مواد پیلینگ دست یا (روغن بادام یا زیتون) را دایره وار روی دست بمالید و با پنبه آن را تمیز کنید.

 

مرحله هفتم

دست را خشک کنید و ماسک دست(کرمهای تقویت ومرطوب کننده) را روی دست بمالید.

 

مرحله هشتم

حوله بخار گرم داده شده را دور دست بپیچید و بگزارید برای ۵ دقیقه بماند؛(یا میتوانید به جای حوله دستها را داخل کیسه فریزر نگهدارید برای ۵ دقیقه )

 

مرحله نهم

با اسپانج یا حوله دست را تمیز کنید و می توانید ماسک را با ماساژ هم به خورد دست و پوست دهید.

 

مرحله دهم

دست را تا ارنج با کرم ماساژ دست ماساژ دهید . شما میتوانید از کرم های زد چروک دست برای اینکار استفاده کنید.

 

مرحله یازدهم

با باف های سه طرفه ناخن را باف بزنید. این کار مزایای زیادی برای ناخن دارد. مخصوصا اگر فرد گردش خونی خوبی نداشته باشد. با این کار شما ناخن و خون رسانهای دست را تحریک میکنید تا مواد غذایی بیشتری به این منطقه از دست بیاورد. باعث رشد بهتر و قوی تر شدن ناخن میشود. مواظب باشید بیشتر از انچه میخواهید و لازم هست باف نزنید که ممکن هست یک لایه از ناخن را بردارید و ناخن را نازک کنید. شما نیاز دارید ماهی یک دفعه فقط باف کنید.

 

مرحله دوازدهم

base coat که اولین لایه زده شده روی ناخن است را روی ناخن بزنید. این معمولا میتواند لاک های تقویت کننده باشد یا یک سری مواد سفت کننده ناخن باشد. این  لایه برای این استفاده میشود که اولا لاک به مدت بیشتری میماند دوما ناخن به مرور زمان رنگ نمیگیرد سوما سودی که از مواد زده شده میگیرید.

 

مرحله سیزدهم

از روغن های کوتیکل برای نرم کردن و درمان کردن گوشتهای اضافه ناخن استفاده کنید؛روغن کوتیکلهای دور انگشتان را با ارامی  ماساژ بدهید .

 

مرحله چهاردهم

لاک انتخابی را  روی ناخن یک تا دو لایه بزنید.

 

مرحله پانزدهم

از top coat که باز بیرنگ میباشد و جلا و شفافیت خاصی به ناخن میدهد استفاده کنید.

 

مانیکور چیست؟

مانیکور چیست؟