نکاتی درباره اصلاح صورت آقایان

نکاتی درباره اصلاح صورت آقایان
.

اولین و مهمترین اصل اصلاح صورت اقایان اماده کردن پوست صورت میباشد به این معنی که در ابتدا حتما صورت خود را نمناک کنند و برای نمناک کردن صورت بهتر است از بخور اب و گلاب استفاده کنند تا صورت کاملا نرم و اماده اصلاح شود.

 

بهتر است که اقایان از محصولات با کیفیت برای اصلاح استفاده کنند. به طور معمول محصولاتی که برای اصلاح صورت به کار برده می‌شوند، انواع متعددی دارند و شامل صابون، کف‌های اسپری، خمیرهای کف کننده و خمیر اصلاح هستند. هدف از استفاده هر کدام از این محصولات، نرم کردن موها برای اصلاح آسان‌تر و راحت‌تر است… یک ماده اصلاح باید موها را به سرعت نرم کرده و سبب صاف شدن و سیخ شدن آنها شود تا راحت‌تر تراشیده شوند.

.

نکات و توصیه هایی درباره اصلاح صورت آقایان

کرم یا خمیراصلاح باید کف زیاد ایجاد کرده و کف زود خشک نشود و موجب تحریک پوست یا مخاط نشود. صابون‌های اصلاح به علت ایجاد ذرات متراکم در موها کف طولانی مدت‌تری را دارند اما صابون‌ها برای تولید کف باید در یک کاسه آب گذاشته شده و با فرچه روی پوست مالیده شوند بنابراین مورد استقبال نیستند. کرم‌های مولد کف نیز به دلیل لزوم استفاده از فرچه، امروزه کاربرد کمتری دارند.
.
نکاتی درباره اصلاح صورت آقایان که توصیه میشود. از آنجایی که کرم‌های بدون فرچه حاوی روغن و آب هستند و یک لایه چربی روی پوست باقی می‌گذارند و کمتر سبب تحریک پوست می‌شوند، مناسب پوست‌های خشک و حساس هستند. این کرم‌ها شبیه مرطوب کننده عمل کرده و چون فاقد صابون یا حلال هستند و یا کمترین مقدار را دارند، موجب از بین رفتن چربی پوست نمی‌شوند. افراد دارای پوست‌های خشک بهتر است به جای محصولات بعد از اصلاح از کرم‌های نرم کننده یا لوسیون استفاده کنند.
.

اصلاح با پوست چرب

اغلب مصرف کرم‌های اصلاح کف کننده یا کف‌های فشاری را ترجیح می‌دهند. این محصولات حاوی صابون یا سورفاکتانت بوده که چربی پوست را بهتر از کرم‌های بدون فرچه پاک می‌کنند. اگر پوست چرب باشد، بهتر است بعد از اصلاح، صورت را به طور کامل شست. همچنین استفاده از محصولات بعد از اصلاح به دلیل اثر خشک کنندگی مفید است. به هر حال اگر پوست طبیعی دارید و مانند افراد با پوست چرب نیازمند رعایت مواردی نیستند، می‌توانید با توجه به سلیقه شخصی محصولی را برگزینید.

.

به طور مثال:

کرم‌های بدون فرچه احتیاج به ظرف و فرچه ندارند و حتی نسبت به کف‌های اسپری خطر خالی شدن را نیز ندارند و برای مسافرت مناسب‌تر هستند. کرم‌های فشاری یا اسپری در اساس یک کرم کف کننده در مایعی از پرویلانت و دیگر ترکیبات و بهترین حسن آن کاربرد آسانش است. چند سالی است که کرم‌های فشاری گرم نیز به بازار آمده اما مورد استقبال نبوده چون هزینه تقریبا دو برابر کرم‌های معمولی داشته زمان نرم شدن موها را به طور قابل توجهی کاهش نمی‌دهد. حرارت این کرم‌ها موجب افزایش جذب آب به وسیله موها شده و نرمی موها را تشدید می‌کند. آنچه در پایان بسیار مهم می‌دانم، آن است که مساله شایع، کمبود زمان کافی برای نرم شدن موهاست. اگر دو دقیقه برای خیس خوردن موها صبر کنید، متوجه خواهید شد که اصلاح راحت و آسان‌ خواهد بود.
 
اصلاح با پوست چرب
.

نکاتی مهم و کاربردی درباره اصلاح صورت آقایان

کارهای عادی و روزمره هر صبح می توانند خوشایند تر شوند اگر صورتتان را خوب و صاف اصلاح کنید. نکاتی که در ادامه ذکر میکنیم به شما کمک می کنند تا سلامتی مطلوب پوست را تامین کردو از روز مشکلات مربوط به اصلاح پیشگیری کند. به این ترتیب هم احساس خوبی خواهید داشت و هم ظاهر بهتری خواهید داشت.مشکلات پوستی شایع ترین مشکلی است که زنان و مردان به طور یکسان با آن مواجه می شوند.

 

مهم است که مردان به پوستشان توجه بیشتری کرده و سعی کنند خیلی از مسائل مربوط به اصلاح را حل کنند. شایع ترین مسئله درباره پوست مردان این است که اصلاح باعث قرمزی می شود. این مطلب فقط درباره دوری از تحریک و قرمزی نیست ، بلکه درباره حفظ نرمی و صافی پوست هم می باشد.ژیلت های در بازار وجود دارند که تیغ فوق العاده ای دارند، و باعث دقیق تر شدن اصلاح شده و پوست را قرمز نمی کنند.

 

تیغ های این ژیلت ها نازک بوده و با تراشیدن موها در یک حرکت پوست را صاف می کنند، در نتیجه اصلاحی تمیز و یکدست خواهید داشت. اما چیزهای دیگری هم هستند که در یک اصلاح باید به آنها توجه کنید:

 

۱-زمان

در هنگام اصلاح صورت، عجله نکنید.-صورتتان را بشورید.-پاک کننده های صورت می توانند به نرم شدن پروتئین مو کمک کنند. قبل از شستشوی صورت، پاک کننده را برای یک دقیقه روی پوست گذاشته و بعد کرم یا ژل شیو را برای دو تا سه دقیقه روی صورت بگذارید. می توانید برای اینکه زمان بگذرد، دندان هایتان را مسواک بزنید.

 

۲-پاکسازی

یک مقدار ژل مخصوص اصلاح برداشته و روی ریش ها ماساژ دهید تا به بلند شدن موها و آسان کردن روند اصلاح کمک کرده و یک لایه بین پوست و تیغ ایجاد کند.ژل ها معمولا چربی بیشتری داشته و ژل هایی که شفاف هستند باعث می شوند موها را دیده و با دقت بیشتری آنها را اصلاح کنید.همیشه از یک ژیلت یا تیغ با کیفیت استفاده کنید.

 

۳-دما

مهمترین کار برای یک اصلاح خوب این است که پوست داغ و مرطوب باشد. از یک حوله گرم و مرطوب برای آماده سازی پوست قبل از اصلاح استفاده کرده و با آب داغ ژیلت را آماده کنید.-اصلاح را با شستشوی آب سرد دنبال کنید زیرا آب سرد التهاب را کاهش می دهد.

 

۴-بایدها

شاید با تراشیدن موها برخلاف جهت رشدشان، اصلاح تمیزتری انجام دهید، اما با انجام این کار تیغ کند شده و موهای صورت زیرپوستی رشد می کنند. اصلاح بیش از حد یک نقطه از صورت، پوست را تحریک می کند. اگر موهای ضخیمی دارید، سعی کنید در جهت رشد موها، اصلاح را انجام دهید.

 

نکاتی مهم و کاربردی برای اصلاح صورت