آداب و اصول آرایش درست

آداب و اصول آرایش درست در منزل با کمترین امکانات در پورتال جامع فرانیاز

 

حتما در جاهای مختلف با افرادی برخورد داشته اید که میگویند ارایش به من نمیاد و یا هرچه بیشتر ارایش میکنم زشتتر میشودم اما این یک باور کاملا غلط میباشد زیرا این افراد اداب و اصول ارایش درست را نمیدانند و به همین خاطر است که فکر میکنند هرچه ارایش کنند زشتتر میشوند. هر فردی اگر فرم صورت خود را بشناسد و نسبت به فرم صورت خود ارایش درستی داشته باشد به هیچ وجه بعداز ارایش فکر نمیکند که زشت شده است. در این پست ما آداب و اصول آرایش درست را به شما میاموزیم تا بعداز ارایش حس بهتری نسبت به خود داشته باشید.

 

آداب و اصول آرایش درست

۱- کرم پودر که پایه و اصل آرایش می باشد. باید به درستی و مناسب با رنگ پوست شما انتخاب شده باشد.

۲- برای اینکه پوست شما خیلی برق نزند پس از اتمام آرایش از پودر جامد استفاده کنید. اگر پوست شما خیلی برق می زند از پودری استفاده کنید که روغن پوست شما را جذب کند.

۳- هنگام استفاده از رژ گونه برس را از لاله گوش به سمت گونه ها حرکت دهید و در ضمن از رژ گونه های روشن استفاده کنید تا گونه های شما مشخص تر از پوست زیرین شود و آرایش درست داشته باشید. بیاد بسپارید که آرایش تیره تصویری گرفته تر و آرایش روشن به شما تصویری روشن تر و برجسته تر می دهد.

۴- ابتدا روشن ترین سایه را بر پشت چشم خود بزنید.

۵- بعد یک سایه با روشنایی متوسط بر روی اولین سایه بزنید.

 

آداب و اصول آرایش درست در منزل با کمترین امکانات در پورتال جامع فرانیاز

 

۶- تیره ترین سایه را در گوشه بیرونی چشم بزنید تا ایجاد عمق در چشم کند.

۷- با استفاده از یک مداد خط چشم از مرکز چشم تا گوشه چشم خط کوتاهی بکشید.

۸- ریمل آرایش شما را تکمیل می کند. اگر چشمانی سیاه داریداز ریمل مشکی، سرمه ای یا قهوه ای تیره و یا بی رنگ استفاده کنید.

۹- هنگام رژ زدن، رژی را انتخاب کنید که منعکس کننده شخصیت روانی و درونی شماست. برای رژ زدن از برس مخصوص آن استفاده نمایید. اینکار نه تنها باعث می شود که طرح و خط اصلی لب شما مشخص شود بلکه می شود میزان رنگ رژ روی لب را کنترل کرد. اگر قبل از رژ زدن قدری پودر به لبهایتان بزنید ماندگاری رژ بر روی لبها افزایش می یابد. برای حفظ فرم لبها و جلوگیری از خشک شدن و پوسته پوسته شدن لبها قبل از رژ زدن کرم ویتامین E به لبها بزنید و برای پاک کردن رژ لب، لبها را با گلیسرین پاک کرده سپس بشویید.

۱۰- بعد از رژ زدن از برق لب استفاده کنید تا لبهایتان زیباتر به نظر برسند و رژ لب روی لبهایتان خوب بنشیند.

۱۱- رنگ لاک خود را مناسب با رنگ آرایشتان انتخاب نمایید.

۱۲- پس از اتمام آرایش می توانید از اسپری های فیکس کننده آرایش نیز استفاده کنید. این اسپری ها باعث می شود آرایش مدت طولانی تری بر روی صورت شما بماند.