ده باور اشتباه درباره پوست

ده باور اشتباه درباره پوست

ده باور اشتباه درباره پوست

بعضی اشتباهات در مورد پوست از قدیم ملکه ذهن ما شده بهتر است بدانیم هر چیزی که میشنویم صرفا درست نیست و باید تحقیق بیشتری داشته باشیم. بعضی افراد دارای پوستی خشک , بعضی دیگر پوستی چرب دارند برای داشتن پوستی بهتر باید ابتدا پوست خود را بشناسیم تا بتوانیم درست عمل کنیم ما سعی کردیم در این مقاله انواع پوست را توضیح دهیم تا هرکسی با شناخت پوست خود بتواند رسیدگی لازم را انجام دهد.

البته باید در نظر داشته باشید که هوای الوده بیشترین تاثیر را بر پوست ما دارند. در این شرایط که هوا دچار الودگی های فراوانی است پوست صورت ما در معرض خطر زیادی است و باید رسیدگی به پوستمان را بیشتر کنیم تا دچار اسیب کمتری شویم. ذرات گرد و خاک و الودگی موجود در هوا در طی روز به مقدار زیادی روی پوست صورت ما مینشینند و ما به حتما باید در طول روز چند بار صورت خود را با پاک کننده های طبیعی پاک کنیم تا این ذرات الودگی به عمق پوست ما نفوذ نکنند.

 

ده باور اشتباه درباره پوست

زمانی نوشیدن آب می تواند از چروک شدن پوست شما جلوگیری کند که بدن از بی آبی شدید رنج ببرد . علت اصلی چروک شدن و پیری پوست، نور آفتاب ، بالا رفتن سن و بیشتر از همه ژنتیک فرد است . قاعدتا با ژن های خود که نمیتوانید کاری کنید زیرا از والدین به ارث رسیده اند . اما می توانید عامل دوم پیری، یعنی آفتاب را تحت کنترل درآورید . برای این کار باید در همه مواقع از کرم ضد آفتاب استفاده کنید .

 

مرطوب کننده ها چروک را کمتر می کنند.

مرطوب کننده ها چروک را کمتر می کنند.

باید بدانید که هر مرطوب کننده ای برای همه خوب نیست . مثلا اگر پوست چربی دارید استفاده از مرطوب کننده میتواند وضعیت آکنه های صورتتان را بدتر کند . کرم های مرطوب کننده فقط روی پوست می نشینند و آب مورد نیاز آن را تامین می کنند . در واقع آب و چربی را روی پوست نگه میدارند که در نتیجه پوست خشک و بدون آب به نظر نخواهد رسید .

بعد از شستشوی پوست طبیعی است که روی آن احساس خشکی کنید . اما باید بدانید که هر مرطوب کننده ای برای همه خوب نیست . مثلا اگر پوست چربی دارید استفاده از مرطوب کننده میتواند وضعیت آکنه های صورتتان را بدتر کند .

هر ماده طبیعی مثل آلوئه ورا ممکن است برای شما همان قدر عوارض جانبی ایجاد کند که محصولات ساخت دست بشر باعث آن میشود . اگر شما از یک محصول گیاهی و یا طبیعی استفاده و احساس می کنید پوستتان ملتهب شده است، بلافاصله مصرف آن محصول را قطع کنید .

 

ده باور اشتباه درباره پوست

کمتر از صابون استفاده کنید.

کمتر از صابون استفاده کنید.

این باور اشتباه است. صابون برای پوست و شامپو برای مو ساخته شده است. کسانی که سرشان را با صابون می شویند، قطعا دچار خشکی، کدری و شکنندگی مو می شوند، زیرا مواد قلیایی صابون بسیار بیشتر از شامپو است .  برای پوست های چرب و نرمال، استفاده از صابون های معمولی که خاصیت قلیایی بالایی دارند ایرادی ندارد و باعث خشکی پوست نمی شود. استفاده از صابون، زمانی برای پوست درست نیست که فرد پوستی خشک داشته باشد. در این صورت استفاده از صابون باعث خشکی بیشتر می شود. افرادی که پوست خشک دارند، می توانند از صابون های خنثی استفاده کنند.

 

ده باور اشتباه درباره پوست

پوست هر فردی متفاوت با فرد دیگر است. استفاده از کرم یا شیوه درمان پوستی که برای دوست سفید رنگ شما نتیجه خوبی داده است، می تواند برای پوست گندمی شما مشکل ساز شود .از سولاریوم استفاده نکنید زیرا اشعه فرابنفش این پرتوها، در دستگاه های سولاریوم باعث شکست رشته های کلاژن و الاستین پوست می شود و نتیجه اش در دراز مدت چین و چروک پوست است .

 

ده باور اشتباه درباره پوست

ضد آفتاب بزنید.

برای سلامت پوست ضد آفتاب بزنید.

برخی معتقدند که مراقبت از پوست و مو و یا عمل های زیبایی مختص زنان است در حالی که این طور نیست. برای مثال مردان هم باید به طور مرتب از ضد آفتاب برای محافظت از پوست خود استفاده کنند. امروزه بسیاری از ضدآفتاب ها، مرطوب کننده هم در خود دارند که کاربرد آن ها را آسان ترمی کند . حتی برخی والدین تصور می کنند که استفاده از ضدآفتاب در کودکان لزومی ندارد و آن را مختص بزرگسالان می دانند در حالی که این تصور غلط است.

حتی باید دانست که به علت نفوذپذیری بیشتری که در پوست نازک کودکان وجود دارد، مصرف ضدآفتاب در آن ها واجب تر است. امروزه ضد آفتاب های گوناگونی مخصوص کودکان ساخته و عرضه شده است .ضدآفتاب ضروری است حتی در هوای ابری.بیشتر از ۶۰ تا ۸۰ درصد از پرتوهای خورشید قادرند از لایه های ابر بگذرند و به بدن یک شناگر در عمق سی سانتی متری آب یک استخر برسند .

 

زگیل ها

یک باور اشتباه در بین مردم وجود دارد که اگر ریشه زگیل را ازبین نبرید دوباره بر میگردد . باید بدانید هر چیزی که روی پوست شما بوجود می آید ریشه ندارد . زگیل را یک ویروس خاص بوجود می آورد . اگر تمام سلول هایی که حاوی ویروس زگیل هستند ازبین نروند زگیل دوباره بر می گردد.

مشکلات کبدی

نمیتوان هیچ ارتباطی بین لکه های قهوه ای پوستی با ناراحتی های کبدی پیدا کرد . این لکه های قهوه ای بیشتر به دلیل نور آفتاب بوجود می آیند و با افزایش سن پررنگ تر می شوند . بهترین راه پیشگیری از بوجود آمدن چنین لکه هایی، استفاده از کرم ضد آفتاب می باشد .