بند انداختن صورت و ابرو، رایج ترین روش برداشتن و حذف موهای زائد در خانم هاست.

بند انداختن صورت

 

از ابتدای خلقت میل در زیباتر شدن در بشر بوده و همچنان ادامه دارد. اصلاح کردن صورت نیز یک قدم نزدیکتر شدن به زیبایی میباشد. زمانی که موهای زائد صورت برداشته میشود پوست صورت شفافتر شده و چهره زیباتر به نظر میرسد. از قدیم خانمها به صورت سنتی از روش بند انداختن صورت برای اصلاح استفاده میکردند که همچنان این روش تا به امروز ادامه داشته است و محققان به این نتیجه رسیدند که بند انداختن صورت بهترین ورزش محسوب میشود و توصیه میشود حداقل ماهی یک بار به صورت کاملا سنتی صورت خود را بند بیندازید. روشهای صحیح بند انداختن صورت را برای شما در این پست اماده کردیم.

 

روش صحیح بند انداختن صورت

شاید خیلی وقتها برای یک اصلاح ساده صورت مجبور شوید مدت زمان طولانی را در سالنهای آرایش که البته اگر خودتان یاد بگیرید کمتر وقت شما را بگیرد اختصاص دهید، با سه روش ساده
که در اینجا به شما ارائه می شود می توانید خودتان به راحتی این کار را در منزل انجام دهید…
چیزهایی که لازم دارید یک دوک نخ مخصوص اصلاح، مقداری الکل، پنبه ی تمیز و یک هد بند یا تل پهن جهت جمع شدن کامل موها در اطراف صورت می باشد.بهتر آن است برای شروع تمرین و یادگیری ابتدا این کار را روی پاها انجام دهید.
 
بند انداختن صورت
بند انداختن صورت

 

روش اول:

راحت ترین راه این است که ۵۰-۶۰ سانت از نخ اصلاح را جدا کرده و آن را با پنبه ای که به الکل آغشته شده ضد عفونی کنید و انتهای نخ را به هم گره دهید تا یک خط بسته درست شود سپس با انگشتان شصت و نشانه ی هر دو دست با این نخ بسته یک مستطیل درست کنید و همچنان که انگشتان دو دست در دو عرض مستطیل قرار دارند نخ را بپیچانید به طوریکه ضربدری در وسط ایجاد شود، با این کار شما یک پروانه درست کرده اید آن را روی پوست قرار دهید و با باز و بسته شدن خود را اصلاح کنید .شاید در ابتدای کار کمی برایتان سخت به نظر آید اما با تمرین بسیار آسان و راحت خواهد شد.

.

بند انداختن صورت

بند انداختن صورت

 

روش دوم:

یک سر بند ضد عفونی شده را به پایه ی میزی که روی آن آینه تان قرار گرفته ببندید و انتهای سر دیگر نخ در دست چپ، تقریبا میانه ی این نخ کشیده شده را با دست راست که به حالت باز است و حتما در آرایشگاهها دیده اید بپیچانید تا یک مثلث درست شود حال به آرامی آن را با کشیدن نخ دست چپ و باز و بسته شدن مثلث روی صورت بازی دهید تا موها بین پیچش نخ گیر کرده و از ریشه خارج شوند.

.

بند انداختن صورت

بند انداختن صورت
.

روش سوم:

بنشینید و پاها را دراز کنید، یکسر نخ را به شصت پا گره زده و بقیه را در حالی که قسمت انتهایی آن در دست چپ و قسمت میانی با دست راست مثلثی شکل شده روی صورت بلغزانید تا موهای صورت آرام آرام گرفته شوند.