ابرو نقش به سزایی در زیبایی صورت ایفا می‌کنند. از این رو برداشتن ابرو به صورت حرفه ای لازمه زیبایی چهره است.

برداشتن ابرو

 

با توجه به میل زیباتر شدن در افراد مخصوصا خانمها , به مرور زمان خانمها پی بردند میتوانند با برداشتن بخشی از ابروهای خود زیباتر به نظر برسند. خصوصا افرادی که ابروهای بسیار زیادی دارند. با برداشتن بخشهای اضافه ابرو چشمها بیشتر نما پیدا کرده و فرد زیباتر به نظر میرسد. البته در گذشته این امر فقط مختص خانمها بود و اقایان به ابروهای خود دست نمیزدند ولی با گذشت زمان اقایان نیز به این نتیجه رسیدند که میتوانند بخشی از ابروهای خود را بردارند و ابرو برداشتن جنسیت نمیشناسد و یک امر بهداشتی و نظافتی است این گونه است که در حال حاضر برخی از اقایان نیز اقدام به برداشتن ابروهای خود میکنند.

برداشتن ابرو یک کار تقریبا حرفه ای محسوب میشود که هرکسی نمیتواند انجام دهد برای درست انجام دادن این کار نیاز به اموزش حرفه ای است ولی شاید بعضی از افراد زمان زیادی برای یادگیری وتوان هزینه کردن را نداشته باشند ما در فرانیاز همه  تلاش خود را کرده ایم که بطور کامل این مبحث را برای شما توضیح دهیم تا دیگر برای برداشتن ابرو نیاز به رفتن به ارایشگاه و صرف هزینه نداشته باشید.

 

برداشتن ابرو به روش حرفه ای

برای فرم دادن به ابرو باید نوع چهره را در نظر گرفت و به دیگر اعضاء چهره تعادل بخشید ، توجه داشته باشید موهای ابرو حدود سه مرتبه آهسته تر از موی سر رشد می کنند (موی ابرو حدود ۰٫۱۵میلیمتر و موی سر حدود ۰٫۴۵ میلیمتر در روز ) بنابراین اگر موی ابرو خالی شد باید ۴ تا ۸ هفته باید صبر کنید تا به حالت اول برگردد . کشف بهترین قالب برای ابروی تان بدون اینکه حالت طبیعی آن از بین برود، هدفی ست که در هنگام فرم  دادن به ابرو دنبال می کنید.

 

باریک بودن یا خیلی پرپشت بودن ابرو باعث می شود ابرو به جای اینکه جذاب باشد پریشان و بهم ریخته به نظر برسد. همانطور که قالب سبیل آقایان به طور موثری ظاهر چهره مرد را تغییر می دهد،  در خانم ها نیز قالب  و فرم ابرو ظاهر چشم را تحت تاثیر قرار می دهد. به طرق فراوانی، ظاهر کلی چشم توسط کمان، طول و ضخامت ابرو تعریف می شود. دو راه برای درست کردن ابرویی کامل وجود دارد ، یکی برداشتن موهای اضافی اطراف آن و دیگری پر کردن قسمتهای خالی ابرو است.

 

ابروهای پر بسیار زیبا هستند و ظاهر خوبی دارند ولی وی می گوید کسانی که ابروهای پرپشتی نیز ندارند می توانند با پیگیری چند مرحله به فرم دلخواه ابرو برسند و با آرایش ابرو به آنها عمق بیشتر داده و جاهای خالی را بپوشانند.

 

برداشتن ابرو

 

برداشتن ابرو مرحله به مرحله

شکلی که می خواهید به ابرو بدهید، پیش از برداشتن در ذهن تجسم کنید. سر ابرو باید هم ردیف با استخوان بالای بینی باشد.

 

به خود راهنما بدهید؛

پیش از برداشتن ابرو آن را با مداد پر کنید. با این کار، ابرو را زیادی برنمی دارید با استفاده از مداد اریب خود به صورت زاویه عمودی از سر ابرو که پهن شده و رفته رفته باریک تر می شود خطی بکشید. کمان ابرو باید در نقطه سه چهارم مسیر برگشت از استخوان بینی باشد. از آنجا دم ابرو باید باریک تر شود و زاویه چشم را دنبال کند.

 

به بالا شانه کنید؛

پس از کشیدن شکل دلخواه ابرو، با استفاده از قلمی همانند قلم ریمل، موهای ابرو را برای حجم بیشتر به بالا شانه بزنید.

 

موهای زائد را با موچین بردارید؛

پس از پرکردن و شانه کردن ابرو، موهای زائد اطراف را با موچین سرکج بردارید. اگر تازه کار هستید تنها موهای زیر ابرو را بردارید و به بالای آن دست نزنید. اگر به صورت اتفاقی مویی اشتباهی از کمان بردارید، ابرو را به جای آنکه به بالا گرایش دهید، افتاده نشان خواهید داد. مرتب از آینه فاصله بگیرید و خود را نگاه کنید تا دید کلی تر و وسیع تری داشته باشید و گرنه شکل اصلی فرم دهی ابرو فراموش می شود.

 

فضای باز را ببینید؛

قسمت زیرین ابرو یکی از حساس ترین نقاط برای پر کردن است. با استفاده از مداد فضای خالی کوچک کمان زیر ابرو را بپوشانید.

 

موهای اضافی را قیچی کنید؛

اگر واقعا مجبور شدید قیچی کنید. ابروهای پَر مانند زیبا هستند، هرچه بیشتر قیچی شوند، موهای زخیم تری رشد می کند. برخی اوقات کمی قیچی خوب است، برای آنکه متوجه شوید چه مقدار را باید قیچی کنید می توانید از برسی همانند سر ریمل استفاده کنید، با برس موها را به سمت بالا و در مسیر ابرو شانه کنید. اگر موهایی به صورت قابل توجه بلندتر از بقیه بود، لبه های آن را به آرامی قیچی کنید.

 

مراحل را دوباره تکرار کنید؛

پس از انجام دادن هرگونه کار با موچین، قیچی، مداد و… ، دوباره بازگردید و همین مراحل را روی ابروی دیگر پیاده کنید.

 

تاثیر آینه وار؛

تمام تکنیک های گفته شده را روی ابروی دوم تکرار کرده و در نظر داشته باشید که دو ابرو باید قرینه هم باشند، به این منظور باید بالای کمان هر دو ابرو در یک نقطه قرار گرفته باشد.

 

پودر را فراموش نکنید؛

به محض اتمام کار، کمی پودر مات بالای کمان ابروها بپاشید تا مداد ابرو را بیشتر روی ابرو بنشاند. این کار باعث می شود پودر رطوبت و چربی های طبیعی روی پوست را جذب کرده و آرایش ابرو تازه تر و بیشتر روی آن باقی بماند. بخاطر داشته باشید مدادهای ابرو نسبت به سایه رنگ غلیظ تری به جا می گذارند پس  سعی کنید تماس کمی بین مداد و ابرویتان ایجاد شود. از مداد ابرو در قسمت خیلی داخلی ابرو و نزدیک به بینی استفاده نکنید زیرا باعث می شود چهر ه تان خشن و عصبانی به نظر برسد.

 

برداشتن ابرو

 

نکات مهم:

از مداد ابرو یا سایه ای استفاده کنید که به رنگ ابروی تان بخورد.
 
استثنا:  اگر ابروی بی رنگ یا بلوند دارید از رنگ تیره تری نسبت به  رنگ طبیعی ابرویتان استفاده کنید. به ویژه وقتی که چشمتان آرایش دارد. ابرو را به کمک فرچه یا مسواک به سمت بالا شانه کنید.

 

در هنگام پرکردن ابرو چه با  استفاده از مداد و چه با سایه ابرو، سعی کنید  قالب  پایه ای  ابرو را دنبال کنید. می توانید از توضیحات بالا در کشیدن ابرو و برداشتن آن استفاده کنید.
 
جاهایی از ابرو و بین موها که  خالی بوده و نیاز است  پر شود  را با رنگ زدن پر کنید.
 
تا جایی که امکان دارد تنها با موهایی که وجود دارندکار کنید.
 
پیشنهاد می شود به جای خط کشیدن در ابرو از سایه زدن استفاده کنید.
 
مداد یا سایه ابرو را خیلی بیرون تر از قالبی که موها وجود دارند نبرید. این  باعث می شود  اینطور به نظر برسد که  اصلا ابرویی وجود نداشته است.
 
فراموش نکنید رنگ ابرو باید صاف و یکنواخت  و طبیعی باشد نه مثل یک خط صاف و سخت خشن.

 

برداشتن ابرو

 

آیا موهای کنده شده برمی گردند و دوباره رشد می کنند؟

پاسخ بله و خیر است. موهای کنده شده می توانند دوباره رشد کنند اما این فرایند در مدت یک شب اتفاق نمی افتد. موها در قسمتهای مختلف بدن میزان رشد متفاوت دارند. حدود ۶۴ روز زمان لازم است تا موهای ابرو بعد از کنده شدن رشد کنند. اما اگر مویی که کنده شده در زمان استراحتش باشد،  این زمان می تواند طولانی تر شود. بنابراین نیاز است صبور باشید. یک استثنا وجود دارد؛

 

اگر یک منطقه مشخص از مو را برای مدت زمان طولانی بکنید ممکن است زمان زیادی  طول بکشد تا موهای آن منطقه مجددا رشد کنند. موهای ابرو خیلی حساس هستند. تکرار در کندن آنها می تواند به ریشه مو آسیب بزند، که این آسیب می تواند  از رشد مجدد آنها جلوگیری کند.

 

اجتناب از چهار روش نامناسب برای برداشتن ابرو :

ابروی خانمها خیلی اهمیت دارد ولی به آن توجه نمی‌کنند، این خیلی بداست. ابروهای مرتب، رنگ چشمهایتان را مشخص می‌کند و شما را آراسته و سرحال نشان می‌دهد. ابروهای خیلی باریک صورت را خشن نشان می‌دهد.

 

استفاده ازحالت کمان و خط طبیعی ابروها

خیلی از خانمها رو می‌بینم که به روشهای غلط ابروهای خود را برمی‌دارند که آنها را ناراحت، عصبانی و یا متعجب نشان می‌دهد. تاتوی ابرو غیر طبیعی به نظر می‌رسد و تیغ زدن ابرو باعث اختلال در رشد طبیعی موهای ابرو می‌شود. برای پرهیز از آنها از نکات زیر برای آراستن ابروهای خود استفاده کنید.

 

ابروهای نامرتب(ژولیده)

ابروهای پر خیلی خوش حالت هستند. اما ابروهای ژولیده باعث می‌شود که چشمهای شما ریزتر به نظر آیند. (ابتدای خط ابرو باید موازی باسوراخ بینی باشد) برای تمیزکردن و طبیعی نشان دادن فاصله ابروها از موکنهای فنری که نوک آن اریب است استفاده کنید. سپس ابروهای خود را به سمت بالا برس کنید و با استفاده از قیچی های مخصوص ابرو موهای بلند را کوتاه کنید. ابروها را به صورت کمانی شانه کنید و با ژل ابرو یا کمی ژل مو آنها را منظم کنید. این باعث می‌شود ابروهای خیلی باریک، پهن‌تر و آراسته تر به نظر برسد.

 

ابروهای خیلی کم پشت

اگر چه ابروهای خیلی باریک در نگاه اول زیبا هستند ولی چهره را خشن نشان می‌دهند. برای اجتناب از رشد نامنظم آن ابروها را یکی یکی بردارید. این عمل باعث جلوگیری از شکنندگی ابرو و رشد موهای زیر پوستی می‌شود. تمیز کردن فاصله بین چشمها باعث می‌شود که ابروها قرینه هم باشند. اگر احیانا یکی را بیشتر از دیگری برداشتید به آن دست نزنید و آن را خرابتر نکنید، بلکه از سایه ها برای رفع این عیب استفاده کنید.

ابروهای کمانی

با استفاده از روش کمانی کردن، ابروی بی حالت شما حالت دار می‌شود. فرم صورت هر طور باشد نوک کمان ابرو باید درست بالای گوشه بیرونی عنبیه چشم باشد. یک نکته:یک مداد از نوک بینی تان به سمت مردمک چشمتان قرار دهید و به سمت ابروهایتان امتداد بدهید تا نوک کمان ابروی شما مشخص شود.

 

با استفاده از یک مداد رنگی خط هایی بکشید تا شما در کار خود اشتباه نکنید. در آخرهرگونه موهای زاید گوشه های ابرو را تمیزکنید ولی موهای بالای نوک کمان آنها را برندارید وگرنه شکل کلی ابرو پهن به نظر می‌رسد. برای شروع آموزش برداشتن ابرو از ساختمان ابرو شروع می کنیم و نکاتی مهم در فرم دادن به ابرو در چهره های مختلف و همچنین مدلهای آن را تشریح کرده و آموزش می دهیم..

برداشتن ابرو نسبت به فرم صورت

 

برداشتن ابرو به روش حرفه ای

1-تاج یا سینه ابرواز رستنگاه مو تا یک چهارم ابرو، تاج یا سینه ابرو گفته می شود. در قسمت تاج ابرو موها به صورت مستقیم به طرف بالا یا به طور مایل می رویند.

 

2- مرتفع ترین قسمت ابرو یا در واقع قله ابرو آرک ابرو نامیده می شود.

 

3- قسمت انتهای ابرو دم ابرو نامیده می شود. حد فاصل بین دو ابرو باید به طور تقریبی به اندازه یک چشم باشد، یعنی در واقع موهای بین دو ابرو باید به اندازه طول یک چشم برداشته شود. هر چه فاصله دو ابرو کمتر باشد چهره اخموتر به نظر می رسد.

 

4-برای افرادی که به طرف داخل انحراف چشم دارند، وسط ابرو کمی بیشتر از اندازه یک چشم پاک می شود. برای افرادی که به طرف خارج انحراف چشم دارند، اصلا وسط ابرو را باز نمی کنیم و از تاج ابرو چیزی برداشته نمی شود. فقط زیر ابرو را برداشته و مرتب می کنیم.

 

انواع ابرو و مدلهای آن:

• ابروی کمانی

• ابروی هشتی

• ابروی مستقیم یا شمشیری

• ابروی شیطانی

 

تاج ابرو به دو حالت گرفته می شود.

1- به صورت مستطیل که برای صورتهای پهن و درشت مناسب تر است.

2- به صورت گرد که برای صورتهای ظریف مناسب تر است. هنگام برداشتن ابرو به این نکته توجه کنید که مدل طبیعی ابرو زیباترین طرح برای صورت است و نمی توان هر ابرویی را به هر مدل مورد علاقه خودمان تغییر شکل داد. بهتر است ابرو مدل طبیعی خودش را حفظ کند تا به طور ناقص و لنگه به لنگه دربیاید.

 

ابروی مدل هشتی

بعضی ابروها به طور طبیعی به صورت هشت می باشند. معمولا در این مدل به تاج ابرو کاری نداریم. یک رج یک رج زیر ابرو را برمی داریم. برای کمان کردن ابروی مدل هشت تیزی آرک ابرو را از بالا (نه از زیر ابرو) آرام آرام و با دقت یرمی داریم به طوریکه تیزی هشت به کمان تبدیل شود.

 

ابروی مستقیم یا شمشیری

این مدل ابرو چهره را جوان تر و شاداب تر نشان می دهد. این ابرو به طور مستقیم و با دم بسیار کوتاه است. این مدل ابرو برای عروس پیشنهاد نمی گردد مگر در مواقعی که ابروهای شخص به چشم بسیار نزدیک و چشم ها درشت باشند.

 

ابروی شیطانی

برای خشن جلوه دادن چهره ها از این مدل ابرو استفاده می شود. مدیران و کسانی که چهره جدی و خشن را ترجیح می دهند می توانند از این مدل استفاده کنند. در این مدل دم ابرو کمی به طرف بالاست.

 

برداشتن ابرو

 

نکاتی مهم در فرم دادن به ابرو در چهره های مختلف:

1- در صورتهای مستطیل شکل، ابرو بهتر است به طور مستقیم برداشته شود زیرا درازی و کشیدگی صورت را تا حدی محو می کند.

 

2- در صورتهای مربع شکل، بهتر است ابرو به طور زاویه دار برداشته شود زیرا پهنای صورت را تا حدی محو می کند.

 

3- در پیشانی های کوتاه ابرو با زاویه کم برداشته می شود.