رفتن به محتوای اصلی

کیک سیب زمینی با سالمون دودی

کیک سیب زمینی با سالمون دودی

 

زمان آماده سازی : ۲۵ دقیقه

زمان پخت : ۲ ساعت و ۵ دقیقه

مواد لازم :

سیب زمینی پخته : 1 کیلو گرم

کره ذوب شده : 100 گرم

آرد : 100 گرم

جوش شیرین : 1 قاشق غذا خوری

 

مواد روی کیک سیب زمینی

پنیر خامه ای : 280 گرم

خامه : 100 میلی لیتر

رنده پوست لیمو ترش : 1 عدد

برش های سالمون دودی : 200 گرم

شوید : یک مشت

کیپر : 50 گرم

 

کیک سیب زمینی با سالمون دودی:

فر را با دمای ۲۲۰ درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود . تمام سطح سیب زمینی ها را با چنگال سوراخ کنید و در سینی فر چیده به مدت ۱ ساعت و ۲۰ دقیقه در فر بگذارید بپزند و پوستان کریپسی شده و مغز پخت شوند سپس روی توری سیمی بگذارید خنک شوند و دمای فر را روی ۱۸۰ درجه سانتیگراد بگذارید . سیب زمینی ها که به اندازه ی کافی سرد شدند و دست را نمیسوزاندند پوست کرده یا نصف کنید و داخلشان را خالی کرده در کاسه ای مناسب ریخته و کاملا پوره کنید.

.

سپس دو سوم کره ذوب شده و آرد و جوش شیرین مخلوط کرده و به اندازه ی کافی نمک و فلفل بزنید . یک سینی فر بزرگ حدود ۲۵ * ۳۵ سانتی را با کاغذ روغنی بپوشانید و با نیمی از باقیمانده کره کاملا چربش کنید و مخلوط سیب زمینی را کف سینی پرس کنید با قلم مو باقیمانده ی کره را روی خمیر سیب زمینی بکشید و به مدت ۴۵ دقیقه در فر بگذارید بپزد و طلایی شود .

.

سینی را از فر بیرون بیاورید و روی توری سیمی بگذارید خنک شود در این حین پنیر خامه ای را هم بزنید تا کرمی و نرم شود سپس خامه و آب لیمو ترش   نمک و فلفل را با پنی رمخلوط کنید و این مخلوط را روی سطح کیک سیب زمینی که سرد شده بکشید با یک چاقوی تیز یکیک سیب زمینی را به ۳۰ مربع مساوی تقسیم کنید و روی هر کدام یک برش نازک سالمون دودی برگ شید و کپر و رنده پوست لیمو بگذارید و سرو نمایید .

.

کیک سیب زمینی با سالمون دودی

کیک سیب زمینی با سالمون دودی به صورت لقمه ای در پورتال جامع فرانیاز فراتر ازنیاز

 

 

برای این نوشته 21 نظر ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به بالا