کوچک تر کردن بینی با آرایش یکی از تکنیکهای جذاب در گریم و آرایش است

کوچک تر کردن بینی با آرایش

 

امروزه افراد به زیبایی چهره خود از هر زمان بیشتری توجه میکنند و حاضرند برای زیباتر شدن دست به هر کاری بزنند. یکی از ملاکهای مهم در زیبایی فرم بینی است. امروزه افراد برای داشتن بینی کوچکتر به عملهای زیبایی پر خط و پر هزینه روی اورده اند. ولی ما در این پست راههای کوچک تر کردن بینی با آرایش را به شما اموزش میدهیم تا دیگر نیاز به عملهای پر هزینه نداشته باشید.

کوچک تر کردن بینی با آرایش

داشتن بینی خوش فرم و کوچک تاثیر زیادی در زیبایی چهره دارد تا جایی که بسیاری از افراد برای زیباتر شدن چهره شان بینی بزرگ خود را به تیغ جراحی می سپارند . اما برخی از خانم ها به دلیل هزینه بالای عمل بینی و ترس از عمل ترجیح می دهند به جای عمل بینی با کمی تبحر در آرایش بینی خود را متناسب با صورتشان کنند.

 

بینی از اعضای تاثیرگذار و حساس در مرکز صورت می باشد و خانم های زیادی هستند که از بزرگ و یا کوچک بودن بینی و پهن و یا کشیده بودن آن ناراضی می باشند و همیشه به دنبال راه هایی برای پوشاندن عیب های موجود در بینی خود می گردند. کوچک کردن بینی با آرایش و گریم یکی از آسان ترین راه ها برای پوشاندن بزرگی بینی است و شما می توانید با تکنیک های سایه روشن و استفاده از رنگ های روشن و تیره بینی بزرگ خود را کوچک تر کنید و تا حدی این نقص را پوشش دهید.

 

قدم اول :

صورت خود را با شوینده مورد نظرتان کاملا پاک کنید و بعد صورت را با آب ولرم بشویید و با حوله ای نرم آن را کاملا خشک کنید . ..

قدم دوم :

پنبه را با کمی مرطوب کننده آغشته کنید . بعد اضافی های آن را از پنبه بگیرید تا زیاد مرطوب نشود ، بعد با پنبه تمام صورت خود را با آن پاک کنید به غیر از ناحیه دور چشم ها و لب ها .

قدم سوم :

پد آرایشی خود را با کمی آب مرطوب کنید و آب اضافی آن را قبل از مالیدن به صورت از پنبه بگیرید . بعد مقداری کرم پودر مورد نظرتان را روی پد بریزید . دقت کنید که مقداری کرم پودر نباید زیاد باشد به اندازه یک سکه ۵ تومانی باشد کافی است . بعد پد را از وسط از روی کرم پودر تا کنید تا کرم کاملا روی سطح پد پخش شود .

قدم چهارم :

 برای شروع کرم پودر زدن بهتر است از پیشانی شروع کنید و این کار را ادامه دهید تا کار کرم زدن به خط زیری چانه برسد . تمام سطح صورت را به جزء ابروها با کرم پودر بپوشانید . و مطمئن شوید که کرم پودر کاملا روی سطح پوست صورتتان خوابیده است ،بعد از آن کار یکسان سازی سطح پوست به پایان می رسد.

قدم پنجم :

برس قلموی پنکک را روی دستتان به حالت چرخشی حرکت دهید و بعد آن را با کمی پنکک که یک درجه از کرم پودرتان تیره تر است آغشته کنید . و با یک ضربه آرام اضافه پنکک را از روی برس قلمو پاک کنید . و بعد به آرامی روی نوک بینی تان با قلمو به صورت ضربه ای پنکک بزنید، همچنین ناحیه زیر بینی ، چون با این کار بینی حالت کوتاه تری به خود می گیرد ، بعد برس قلمو را همینطور به آرامی اطراف سوراخ بینی و دو طرف قسمت پایینی بینی که نزدیک نوک دماغ است به صورت ضربه ای پنکک بزنید . و با این تکنیک بینی تان را از قبل باریک تر کنید و به فرم دلخواهتان دست پیدا کنید .

.

کوچک تر کردن بینی با آرایش

کوچک تر کردن بینی با آرایش

 

برای کوچک تر کردن بینی با آرایش ابتدا باید نکات زیر را در نظر بگیرید:

۱-هدف از گریم پوشاندن عیب های صورت می باشد.

۲-هر جایی که می خواهیم برجسته تر و بزرگ تر دیده شود را سایه های روشن و هر جا که می خواهیم کوچک تر نشان داده شود سایه های تیره تر کار می کنیم.

۳-مهمترین کار در انتها محو کردن رنگ ها در هم می باشد .هیچ خط و سایه ای که مصنوعی به نظر برسد نباید وجود داشته باشد.

 

کوچک تر کردن بینی با آرایش

کوچک تر کردن بینی با گریم

 

اموزش گریم برای کوچک تر کردن بینی با آرایش

برای گریم حتی می توانید کار را بدون ابزار حرفه ای شروع نمایید و بیشتر از همه استعداد و هنر شما مهم است.می تونید از لوازم ارایش معمولی که همیشه استفاده می کنید بهره ببرید. مثلا در عکس زیر نیاز به یک کرم پودری که ۴ درجه از پوست شما روشن تر باشد و یک مداد ابروی قهوه ای و نرم دارید. در ادامه با من همراه شوید تا مرحله به مرحله جلو برویم. همونطور که در عکس زیر مشاهده می نمایید وسط پیشانی ، زیر چشم تا بالای گونه ها، زیر لب تا وسط چانه ،تیغه بینی را سایه روشن کار می کنیم تا حجم ایجاد کنیم.سایه روشن را از گوشه چشم به حالت کشیده خارج کنید تا چشم ها کشیده تر به نظر برسند.

 

کوچک تر کردن بینی با آرایش

کوچک تر کردن بینی پخ با آرایش

 

با یک کرم پودری که ۴ درجه تیره تر

از پوست شماست(یا مداد قهوه ای)قسمت های تیره را سایه بزنید. بالای ابرو،زیر گونه ها،اطراف تیغه ی بینی و زیر بینی،یک خط افقی برای قوز بینی، بقیه قسمت ها را هم با کرم پودری که همرنگ پوست یا دو درجه روشن تر است بپوشانید.سپس مطابق شکل ۴ شروع به محو کردن رنگ ها در هم کنید همونطور که می بینید سمت راست چهره بسیار طبیعی و یک دست شده .بعد از تمام شدن گریم پوست که بیس کار است می توانید ارایش خود را روی ان انجام دهید. درانتهای کار می بینید  که با این گریم بینی کوچک تر شده و گونه ها برجسته و چشم ها کشیده تر شدند.

 

روش کوچک تر کردن بینی با آرایش

کوچک تر کردن بینی با آرایش

 

بینی از هفت قسمت تشکیل شده است:

بخش A: کمی گود رفتگی دارد. در بعضی از خط اخم در این ناحیه مشخص است.

بخش B: این بخش قسمت برجسته بینی (تیغه بینی) برای باریک نشان دادن بینی در این ناحیه از فن روشن استفاده می شود.

بخش  C: این بخش در دو طرف تیغه بینی قرار دارد.

بخش D: این بخش بر روی دو پرده بینی قرار دارد.

بخش E: این بخش را انتهای بخش B (نوک بینی) قرار دارد.

.

۱-تصحیح بینی بلند و کشیده:

چنانچه می خواهید بینی کوتاه تر به نظر آید، زیر نوک بینی بخش E رنگ سایه تیره و عمیق به کار ببرید و آن را از نوک بینی به طرف بالا پخش کنید. سپس روی تیغه بینی ( بخش B ) از فن روشن تر از زیر بنا بکار برید. اگر از سایه تیره در قسمت بالای بینی بخش A استفاده شود. بنی کوتاه تر به نظر می رسد.

 

۲-تصحیح بینی پهن:

بخش های C را سایه زده و قسمت B را روشن نمائید. با این روش از پهنای بینی کاسته شده و بینی باریک تر به نظر خواهد رسید.

 

۳-تصحیح بینی نوک تیز:

اگر بخواهید نوک بینی را کمی گرد کنید از گریم سه بعدی در نوک بینی استفاده نمائید و آن را در قسمت B محو نمائید.

 

تصحیح بینی کج و منحرف به یک سمت:

قسمت های برآمده استخوان بینی را تیره و تیغه بینی را روشن نمائید.

 

روش کوچک تر کردن بینی با آرایش

کوچک تر کردن بینی کشیده با آرایش
.

روش کوچک تر کردن بینی با آرایش

۱-صورت خود را با شوینده مورد نظرتان کاملا پاک کنید و بعد با آب ولرم بشویید وآن را کاملا خشک کنید.

 

۲-پنبه را با کمی مرطوب کننده آغشته کنید . بعد اضافی های آن را از پنبه بگیرید تا زیاد مرطوب نشود ، بعد با پنبه تمام صورت

خود را با آن پاک کنید به غیر از ناحیه دور چشم ها و لب ها .

 

۳- بعد مقداری کرم پودر مورد نظرتان را روی پد بریزید . دقت کنید که مقداری کرم پودر نباید زیاد باشد .  کرم کاملا روی سطح پد پخش شود.

 

۴- برای شروع کرم پودر زدن بهتر است از پیشانی شروع کنید و این کار را ادامه دهید تا کرم زدن به چانه برسد . تمام سطح صورت

را به جزء ابروها با کرم پودر بپوشانید . و مطمئن شوید که کرم پودر کاملا روی سطح پوست صورتتان خوابیده است ،

بعد از آن کار یکسان سازی سطح پوست به پایان می رسد .

 

در آیینه دقیقا به بینی خودتون از روبه رو نگاه کنید!

بینی شما چه فرمیه؟؟؟؟؟؟؟؟
کوتاه به نظر میاد؟؟؟
بلند به نظر میاد؟؟؟
نوک بینیتون رو به پایینه؟
بینیتون قوز داره؟
و…

 

برای هر یک ازین فرم های بینی روشهای خاص گریم وجود داره!! البته میدونید که درگریم ما با وسایل خاصی که داریم کارمیکنیم ولی من فرض رو براین میگیرم که شما دوستانم ساده ترین وسایل آرایشی رو دارین و میخواید ساده خودتونو گریم کنین!!!

 

اگر بینی شما کوتاه به نظر میاد:

باید توسط قلموی آغشته به رنگ یک درجه تیره تر از کرم روی پوستتون, دو خط که در گریم همه بینی ها وجود داره و فقط اندازه عرضی و طولی خطی که میکشیم متفاوته بکشیم.. حالا میپرسید کجا این دو خط رو بکشیم؟ این دو خط در واقعا همون خطهای استخوان بینی هست.. همون استخوانی که دکتراهای زیبایی اصول زیبایی بینی رو روی این دوخط انجام میدن,این دو خط در واقعا زیر هردو ابرو قرار دارند و تا سوراخ های بینی امتداد دارن..(روی شکل با خط مشکی اونا رو کشیدم) پس توجه کنید ما برای همه بینی ها این دو خط رو میکشیم.

.

حالا برای این بینی کوتاه باید چجوری بکشیم؟

این دو خط رو نزدیکتر از اون چیزی که هست میکشیم با اینکار بینی بلندتر به نظر میاد  و زیر بینی رو با قلم موی یک درجه روشن تر از پوست صورتمون,روشن میکنیم.

 

اگر بینی شما بلند به نظر میاد:

اینبار این دو خط بینی رو دورتر از حد خودش میکشیم تا بینی پهن به نظر بیاد و زیر بینی رو تیره میکنیم تا از بلندیش کم کنیم.

 

اگر نوک بینیتون رو به پایینه:

نوک بینی رو باید تیره کنیم تا خطای دید ایجاد کنیم.

 

اگر بینیتون قوز داره!

در گریم ما فقط و فقط خطای دید ایجاد میکنیم و معجزه نمیکنیم! شاید بگید چرا هنرپیشه ها با اینکه بعضیهاشون بینیشونو عمل نکردن ولی در فیلمها بینیشون عملی و زیبا به نظر میاد؟! جواب سوال اینه چون بازیگرها علاوه بر گریم صورت,نورهایی که به صورتشون در حین فیلمبرداری وارد میشه ,باعث میشه تازه گریم ما خودشو نشون بده..

 

ما در گریم حق نداریم سطوح رو تیره کنیم پس نباید برای بینی قوز دار وسط بینی رو تیره کنیم پس طبق معمول دو خط بینی رو ایجاد میکنیم و چون بینی های قوزدار دو خط بینیشون به هم نزدیکتر هست ما این دو خط رو کمی دور میکنیم و وسط بینی (مابین دو خط)رو یک درجه روشن تر از پوست صورتمون میکنیم.

 

اگر نوک بینیتون باریکه و میخواید گرد نشون داده بشه!

این دسته ازکسانی که بینیشون به این فرم هست و میخوان از اون حالت زیادی نوک باریکش دربیاد,باید علاوه بر کشیدن دو خط بینی مث همیشه ولی اینبار این دو خط کمی دورتر از حد معمول کشیده شود و ایجاد روشنی در وسط این دو خط,با استفاده از قلم موی تیره زیر بینی رو(درواقع همون نوک بینی رو) یه هلال گرد بکشن وداخل اون هلال رو با قلم موی روشن ,روشن کنن, حالا اون هلاله رو به طرف پایین با همون قلم موی تیره که کشیدن ,فید کنن تا خطها محو بشن ..

 

روش کوچک تر کردن بینی با آرایش

کوچک تر کردن بینی پهن با آرایش
.

برای هر یک ازین فرم های بینی روشهای خاص گریم وجود داره!!

البته میدونید که درگریم ما با وسایل خاصی که داریم کارمیکنیم ولی من فرض رو براین میگیرم که شما دوستانم ساده ترین وسایل آرایشی رو دارین و میخواید ساده خودتونو گریم کنین!!!

 

نکات:

۱-در گریم روشنترین رنگ را برای قسمت هایی بکار میبریم که بخواهیم در صورتمون نمایان بشن و رنگهای تیره رو برای پنهان کردن قسمتهایی که نمیخوایم , استفاده میکنیم,پس ما در گریم با روشنترین و تیره ترین رنگ کارداریم.

 

۲-در گریم ۹ بعد داریم,مث استخوان گونه ها,مث دو خط بینی و.. و ما فقط حق داریم بعدها رو تیره کنیم نه سطوح صورت رو!

 

۳-برای گریم هر بینی حتما باید دو خط بینی طبق فرم کشیده بشه.

 

۴-در آخر یادتون باشه که حتما بعد از گریم بینی باید خطوط رو با یه پد به طور آروم فید کنید تا یکدست بشه(نه اینکه خطوط گریم رو از بین ببرید)

 

۵-بهتره بین دو خط بینی رو برای هر فرم بینی روشن کنید ولی برای بینی های قوز دار حتما باید روشن کنید.

 

۶-در گریم ,اصطلاحات گریم دو بعدی و سه بعدی دروغ محضه و ما فقط یک بعد رو در نظر میگیریم و اون هم چهره از روبه رو هست و فقط میتونه نور و پروژکتور به ما کمک کنه که شخص از نیم رخ اگر بینی قوز داری داره قوزش معلوم نشه و تیرگی کوچک تر کردن بینی با آرایشما خطای دید ایجاد کنه.

 

کوچک تر کردن بینی با آرایش

کوچک تر کردن بینی گرد و گوشتی با آرایش

کوچک تر کردن بینی با آرایش

کوچک تر کردن بینی با آرایش و گریم صورت

کوچک تر کردن بینی با آرایش

کوچک تر کردن بینی با آرایش

کوچک تر کردن بینی با آرایش