ساخت رژلب ویتامینه جهت ترک لب در خانه با مواد گیاهی

ساخت رژلب ویتامینه جهت ترک لب

 

چگونگی درمان و جلوگیری از لب های خشک و ترک خورده یکی از سوالات رایج بین مخاطبین میباشد که از این رو تصمیم گرفتیم تا مقاله ای درباره ی عوامل پیشگیری کننده و درمانی خشکی لب بنویسیم تا مشکل اکثر شما عزیزان رفع شود. در بیشتر مواقع فرد از خشکی لب در فصلهای مختلف رنج میبرد و در بعضی مواقع حتی فرد نمیتواند بخنند چون لبش دچار ترک خوردگی است و با خنده دچار خوریزی میشود. برای درمان این مشکلها با ما همراه شوید.

 

با رسیدن فصل سرما لبهای اکثرافراد یا ترک میخورد یا پوسته پوسته میشود و یا خشکی میزند که با یک لبخند کوچک لب دچار سوزش میشود ودر بعضی موارد خون می اید اگر راههای زیادی رو امتحان کردید و به نتیجه نرسیدید ما در این پست از فرانیاز ساخت رژلب ویتامینه رو به شما اموزش میدیم تا از شر ترکهای لبتان خلاص شوید. عوامل زیادی از جمله کمبود آب، زبان زدن زیادی لب، آب و هوای خشک و یا استفاده از دارو های خاصی باعث خشکی لب میشوند که راه های درمان و پیشگیری از آن راحت میباشد.

 

ساخت رژلب ویتامینه جهت ترک لب

اگر لب‌های ترک‌خوردهٔ شما زبان می‌داشتند، درخواست دو چیز می‌کردند: رطوبت و چیزی که رطوبت را نگاه دارد. اما لب‌ها چه‌گونه رطوبت خود را از دست می‌دهند؟ اگر شما هم عادت شایع زبان زدن به لب‌ها را دارید، شرایط مناسب برای ترک‌خوردن لب‌ها را فراهم کرده‌اید.

 

یکی از روش های از بین بردن ترک لب استفاده از رژلب ویتامینه میباشد.

برای درمان ترک لب سراغ انواع پمادهای ویتامین A و رژ‌های ویتامینه که در ترکیب آنها ویتامین E وجود دارد، می‌رویم. اما برای شما پیشنهاد متفاوتی داریم تا بتوانید بدون نیاز به هیچ محصول صنعتی و شیمیایی در خانه و با کمک ساده‌ترین محصولات رژ ویتامینه بی‌رنگ بسازید.

 

ساخت رژلب ویتامینه جهت ترک لب

روش تهیه:

برای تهیه این رژ به ۲ قاشق روغن زیتون خالص، نصف قاشق عسل، نصف قاشق موم‌ رنده شده، نصف قاشق کره کاکائو و ۲ قطره اسانس نعناع یا وانیل احتیاج دارید. این مواد را با هم مخلوط کنید و آن را روی حرارت کم قرار دهید تا به خوبی ذوب و در هم آمیخته شود.

 

موارد مصرف:

برای مصرف این رژ کافی است اجازه دهید کمی سرد شود سپس آن را در ظرفی کوچک بریزد و در یخچال بگذارید تا بسته شود.

 

نکته :

بعداز هر بار مصرف درب ظرف را محکم ببندید و در دمای زیر 30 درجه نگهداری کنید.

 

ساخت رژلب ویتامینه جهت ترک لب

 

درمان ترک خوردن لب

ترک خوردن لب‌ها آنها را تحریک‌پذیر و ناخوشایند می‌کند. اما همیشه راهی برای درمان آنها وجود دارد. آب نمک بزنید. درمان نهائی ترک خوردن لب کمپرس کردن روزانهٔ آنها با آب نمک سرد است. یک قاشق مرباخوری نمک را در نیم لیتر اب حل کنید. حوله‌ای را در آن خیسانده و چند دقیقه روی لب‌ها بگذارید. این کار را به مدت یک هفته هنگام رفتن به رختخواب انجام دهید.

 

رطوبت را حبس کنید. بلافاصله بعد از کمپرس کردن

لب‌ها لایه‌ای ضخیم‌ نرم‌کنندهٔ لب، مثل وازلین یا لانولین روی لب بزنید تا رطوبت را در آن حفظ کند. کورتیزون بزنید. اگر یک هفته کمپرس آب نمک و وازلین ترک لب‌ها را درمان نکرد، می‌توانید پماد هیدروکورتیزون یک درصد هم به آن اضافه کنید. پماد را زیر نرم‌کننده بزنید. این کار را دو هفته تکرار کنید. زبان نزنید. خیس کردن لب‌ها با زبان کاری غیر ارادی مثل پلک زدن است.اما خودداری از آن اولین قدم در درماند ترک لب است. باید متوجه باشید که زبان زدن لب‌ها اولین عامل ترک‌خوردن آنهاست.

 

 

آموزش ساخت رژلب ویتامینه

روش تهیه :

برای تهیه این رژ به ۲ قاشق روغن زیتون خالص، نصف قاشق عسل، نصف قاشق موم‌ رنده شده، نصف قاشق کره کاکائو و ۲ قطره اسانس نعناع یا وانیل احتیاج دارید. این مواد را با هم مخلوط کنید و آن را روی حرارت کم قرار دهید تا به خوبی ذوب و در هم آمیخته شود(dot) موارد مصرف : برای مصرف این رژ کافی است اجازه دهید کمی سرد شود سپس آن را در ظرفی کوچک بریزد و در یخچال بگذارید تا بسته شود.

 

ساخت رژلب ویتامینه جهت ترک لب

 

مرطوب کننده لب خانگی موم زنبور عسل :

موم زنبور عسل، یک ماده مرطوب کننده است ،که برای لب های خشکی زده پیشنهاد می شود همچنین در بسیاری از مرطوب کننده های تجاری، براق کننده ها و غیره نیز ،استفاده می شوند تا بافت های آسیب دیده را بهبود دهد. روغن شاهدانه نیز ،برای درمان مشکلات پوستی استفاده می شود و در بسیاری از محصولات، برای اهداف مشابه مثل مرطوب کننده های لب استفاده می شوند می توانید مرطوب کننده لب خود را با این محصولات در خانه آماده کنید.

مواد لازم و دستور :

  • 15 گرم موم زنبور عسل، 10گرم کره کاکائو، 10گرم عسل مانوکا، 5گرم کره شی، 1 گرم روغن بادام
  • نیاز به 15g موم زنبور عسل، ، 20 میل روغن کارنالا، 5میل روغن شاهدانه، 10gm کره و 8قطره روغن مرکبات.