رفتن به محتوای اصلی

روش درست کردن بشقاب پنیری

 روش درست کردن بشقاب پنیری

روش درست کردن بشقاب پنیری در پورتال جامع فرانیاز فراتر از نیاز هر ایرانی

 

 بشقاب پنیری یک غذای فانتزی است که اکثرا در کافی شاپ ها و کافه ها سرو می شود. بشقاب پنیری را میتوان به عنوان یک میان وعده خوشمزه و در مهمانی های عصرانه نوش جان کنید.

 

مواد لازم :

خمیر یوفکا : به میزان دلخواه

پنیر صبحانه : 200 گرم

جعفری : 1 دسته کوچک

گردو خرد شده : به میزان دلخواه

تخم مرغ : 1 عدد

کره : 50 گرم

روغن مایع : 1/2 لیوان

 

روش درست کردن بشقاب پنیری :

خمیر یوفکا را به شکل مثلث یک ورق باز کرده و مخلوط کره و روغن را با فرچه روی آن مالیده و یک طرف آن کمی از مخلوط پنیر سبزی و گردو (در اینجا باید بگویم در مخلوط کردن مواد داخل بشقابتان آزادید) شوید، پیازچه و نعنا هر کدام که دوست دارید، در یک طرف خمیر ریخته با وردنه یا یک سیخ تا نیمه خمیر را رول کرده سپس از دو طرف وردنه، خمیر را به سمت وسط وردنه آرام کمی با دست چین می دهیم و بعد وردنه را بیرون می کشیم مواد پنیر ما در لای رول چین خورده مخفی می شود .

 

بعد رول را گرد کرده نیمه دیگر خمیر را وسط خمیر چین خورده جمع می کنیم و دو سر رول را به هم می چسبانیم و داخل آن روی خمیر جمع شده (مانند تصویر) مقداری از مخلوط پنیر می ریزیم و روی مواد و خمیر از مخلوط کره و روغن مالیده و تخم مرغ زده شده و مخلوط با کمی زعفران زده و در سینی فر چیده در فر گرم ۲۰۰ درجه تا وقتی روی آن طلایی شود، می پزیم.

 

نکته :

داخل این خمیر مواد دلخواه را می توانیم بریزیم مانند، مواد پیتزا. اما با پنیر خیلی خوشمزه می شود کمی پنیر پیتزا هم می توانیم مخلوط پنیر صبحانه کنیم. می توانیم زیتون یا گوجه مینیاتوری روی پنیر هم بگذاریم.

 

بشقاب پنیری

بشقاب پنیری

 

برای این نوشته 0 نظر ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به بالا