رفتن به محتوای اصلی

تاثیرات لیف کشیدن صورت

تاثیرات لیف کشیدن صورت و تاثیرات آن بر روی پوست

لیف کشیدن صورت

 

از زمان کودکی به ما یاددادند که وقتی به حمام میریم حتما کل بدنمون رو لیف بزنیم حتی صورتمون رو ولی امروزه متخصصان پوست وزیبایی به این نتیجه رسیدند که نباید این کارو انجام بدیم چون این کار باعث میشود پوست چروک شود لیف کشیدن صورت باعث میشود لایه پوست براشته شود و پوست مقاوت خود را از دست بدهد و چروک شود.

 

ساخت انواع ماسک صورت

لیف کشیدن و نرم شدن صورت

.

لیف کشیدن صورت را می‌توان از جهات مختلفی بررسی نمود.  بهتر است بدانید که شستشوی شدید و سایشی صورت در بیشتر مواقع سبب تحریک پوست و بدتر شدن جوش‌های روی پوست خواهد شد. شاید بیشتر افراد فکر کنند که علت به وجود آمدن جوش‌ها بر روی صورت پایین بودن بهداشت فردی می‌باشد که این باوری کاملا اشتباه است. برای داشتن پوستی سالم و شاداب بهتر است صورت خود را به گونه‌ایی اصولی لیف بزنید، و همیشه سعی کنید که  پوست خود را مرطوب و هیدراته نگه دارید. در واقع لیف زدن بیش از حد پوست صورت سبب التهاب و تحریک بیشتر پوست خواهد شد.

 

بهترین روش ‌ها برای از بین بردن جوش صورت

لیف کشیدن جلوی آینه

 

شناخت و بررسی تاثیرات لیف کشیدن صورت

همانطور که می‌دانید زیاده‌روی در هر کاری نتیجه نا مطلوبی را به دنبال خواهد داشت. بسیاری از افراد معتقد هستند که اثر لیف کشیدن مانند اثر ورزش بر روی پوست است اما این کار اصول و قواعد خاص خود را دارد. در واقع تحقیقات انجام شده حاکی از آن است که پنج دقيقه ليف زدن دارای اثری مشابه با اثر سى دقيقه آهسته دويدن بر روی ماهیچه‌های بدن می‌باشد. بهتر است بدانید که کشيدن ليف بر روی پوست بدن به طور چشمگیری چربى‌هاى زير پوست را متفرق کرده و باعث درخشندگی و سلامتی پوست خواهد شد. همچنین کشیدن لیف بر روی بدن باعث دفع سموم از بدن خواهد شد.

 

در ادامه آشنایی و بررسی تاثیرات لیف کشیدن صورت بهتر است بدانید که برای انجام این کار بهتر است از ليف‌هاى زبر فيبرى استفاده نمایید. همچنین یکی دیگر از نکاتی که باید مورد توجه قرار گیرد این است که بهترین زمان برای ليف کشيدن صورت هر روز قبل از دوش گرفتن می‌باشد. از اینرو بسیاری از متخصصان برای داشتن پوستی سالم و شاداب توصیه می‌کنند که از لیف لایه بردار صورت استفاده کنید. برای انجام این کار بهتر است یک روز در میان همراه با لوسیون از لیف لایه بردار استفاده کنید. زیرا این نوع لیف بافت واقعی پوست را به بهترین شکل حفظ می‌کند. از طرفی بهترین وسیله مناسب برای شستن پوست‌های خشک به شمار می‌آید.

 

راهکارهای موثر برای چاقی صورت

لیف کشیدن صورت

 

کیسه کشیدن یا لیف زدن صورت ممنوع

برای شناخت تاثیرات لیف کشیدن صورت باید با این نکته توجه داشته باشید که از لیف‌های زبر استفاده نکنید، همچنین از قرار دادن لیف در محیط تاریک داخل حمام خودداری کنید زیرا محلی مناسب برای رشد باکتری‌ها به شمار می‌آید. لازم به ذکر است که کشیدن لیف زیاد توسط یک لیف نامناسب دارای تاثیرات منفی زیادی بر روی پوست صورت است و چروک شدن پوست صورت را به دنبال خواهد داشت.  لازم به ذکر است که یکی از تاثیرات لیف کشیدن صورت پاکسازی و لایه‌برداری آن به صورت طبیعی می‌باشد.

.

تاثیرات لیف کشیدن صورت

لیف و حوله

 

بهترین روش‌ها برای داشتن پوستی سالم و شاداب

بعد از آشنایی با تاثیرات لیف کشیدن صورت  بهتر است با ترفندهای ساده‌ایی جهت داشتن پوستی سالم و شاداب آشنا شوید. از اینرو شستن روزانه پوست صورت توسط  یک لوسیون خوب بهترین راه برای پاکسازی روزانه‌ی پوست به شمار می‌آید. همچنین بهتر است از آب و لرم  برای شستن صورت خود استفاده کنید زیرا آب گرم منافذ پوست را می‌بندد و آب سرد نیز تاثیر خوبی بر روی پوست نخواهد داشت. همچنین بهتر است یک شوینده متناسب با نوع پوست خود را انتخاب کنید. برای مثال اگر پوست صورت شما خشک باشد بهتر است از یک لوسیون مرطوب کننده استفاده کنید. یکی دیگر از نکات قابل توجه این است که صورتتان را بیش از حد نشویید زیرا این کار رطوبت پوست را از بین برده و باعث خشکی آن خواهد شد. از طرفی قبل از شستشوی صورت باید صورت خود را به وسیله یک شیر پاک کن به خوبی پاک کنید سپس صورت ر ا با یک لوسیون خوب و یا صابون بشویید. همچنین برای داشتن پوستی سالم باید هفته‌ای یک بار پوست خود را لایه برداری کنید.

 

برخی افراد طبق عادت درون حمام پس از لیف کشیدن بدن ،صورت خودرانیز با لیف یا کیسه حمام شستشو می دهند، اگر پوستتان را دوست دارید ونگران چروک شدن پوستتان هستید این کاررا نکنیددر این مقاله با ترکیباتی که متخصصان پوست برای پاکسازی پوست‌های مستعد آکنه پیشنهاد می‌کنند آشنا خواهید شد.

تحریک پوست

دبیر انجمن متخصصین پوست ایران با بیان اینکه «تحریک پوست باعث آزرده شدن،آسیب پوست و ایجاد لک در پوست می‌شود»، تاکید کرد که به هیچ وجه نباید از لیف‌های زبر و یا کیسه در شستشوی پوست صورت استفاده شود.

 

دکتر محمد گلشنی در گفتگو با خبرنگار سلامت نیوز، گفت:

«در رابطه با شستشوی صحیح پوست ما چند نکته را باید در نظر داشته باشیم؛ یکی اینکه سه نوع پوست خشک، چرب و نرمال داریم که شستشوی هر کدام متفاوت از دیگری است و نکته دیگری که باید توجه داشته باشیم این است که آیا صورت ما جوش دارد یا خیر؟ نکته دیگر هم آلودگی هوا است که با در نظر گرفتن این نکات مشخص می‌شود که هر فردی باید پوست خود را چگونه شستشو دهد.»

 

وی افزود: «اگر پوست فردی زمینه جوش یا کمدون(جوش های سرسیاه) داشته باشد باید از صابون‌هایی که حاوی عوامل ضدباکتری یا میکروبی است مثل صابون‌های با ترکیب تری کلوکربن که چربی پوست را متعادل می‌کنند، استفاده کند و با توجه به آلودگی هوا بایستی هر فردی بیشتر به شستشو و تمیزی پوست خود توجه کند.»

 

این متخصص پوست و مو اظهار داشت:

« در رابطه با پوست‌های خشک و حساس مثل پوست اطفال یا سالمندان باید از شوینده‌های غیرصابونی و سیندت بارها که PH آن‌ها مثل PH پوست است که در حالت طبیعی PH پوست بین ۵ تا ۶ است استفاده کنند که باعث حفظ رطوبت پوست و جلوگیری از خشک شدن آن می‌شوند و کمتر موجب تحریک پوست می‌شوند و ضعیف‌تر از صابون‌ها هستند.»

 

دکتر گلشنی در رابطه با استفاده از لیف برای شستشوی پوست تاکید کرد:

«در شستشوی پوست‌های چرب که تحمل بالاتری دارند می‌توان از لیف نرم استفاده کرد و باید توجه داشت که به هیچ وجه نباید از لیف‌های زبر و یا کیسه در شستشوی پوست صورت استفاده شود چرا که تحریک پوست باعث آزرده شدن و آسیب پوست و ایجاد لک در پوست می‌شود.»

 

وی تصریح کرد: « پوست های چرب بیشتر نیاز به شستشو در روز دارند و بهتر است که حداقل ۲ بار در روز پوست های چرب را شست و در مقابل پوست های خشک بایستی کمتر شستشو داده شوند و بهتر است که بعد از هر بار شستشوی صورت از کرم مرطوب کننده استفاده شود که مرطوب کننده های مخصوص پوست خشک پوست را مرطوب کرده و حاوی نرم کننده با چربی بیشتری بوده و مرطوب کننده‌های پوست چرب از چربی کمتری برخوردار هستند.»

 

تاثیرات لیف کشیدن صورت

لیف صورت

 

برخی افراد طبق عادت درون حمام پس از لیف کشیدن بدن ،صورت خودرانیز با لیف یا کیسه حمام شستشو می دهند ،اگر پوستتان را دوست دارید ونگران چروک شدن پوستتان هستید این کاررا نکنید. در این مقاله با ترکیباتی که متخصصان پوست برای پاکسازی پوست‌های مستعد آکنه پیشنهاد می‌کنند آشنا خواهید شد.

 

سرخاب سفیداب:

اگر مستعد آکنه هستید، می‌دانید که پیدا کردن یک شوینده و شیر پاک کن خوب برای پوست حساستان کار بسیار دشواری است. شوینده‌های نامناسب ممکن است پوستتان را زبر و خشک کنند، رطوبت پوست را از بین ببرند یا بر روی پوست چرب شما کاملا بی اثر باشند! در این مقاله با ترکیباتی که متخصصان پوست برای پاکسازی پوست‌های مستعد آکنه پیشنهاد می‌کنند آشنا خواهید شد.

 

گام اول: با پوستتان ملایم باشید

برای مبتدی‌ها دانستن این نکته اهمیت دارد که تمیز نگه داشتن صورتتان باید بدون تغییر در ترکیب شیمیایی آن باشد. لیدیا واتی، رئیس یک موسسه‌ی زیبایی در این باره توضیح می‌دهد: از مساعد کردن شرایط برای رشد و نمو باکتری‌ها اجتناب کنید. برای این کار، روزانه صورت خود را با یک شوینده و پاک‌کننده‌ی ملایم بشویید. از محصولاتی که مخصوص پوست‌های حساس‌اند استفاده کنید. دکتر پاتریک داوی، جراح و متخصص پوست هم توصیه می‌کند از شوینده‌های الکلی پرهیز کنید، زیرا این شوینده‌ها پوست را خشک می‌کنند و رطوبت طبیعی آن را از بین می‌برند.

 

گام دوم: صورتتان را لیف نزنید

ممکن است برای خلاص شدن از شر جوش‌ها و باکتری‌ها وسوسه شوید که صورتتان را لیف بکشید. اما این کار را نکنید! دکتر داوی می‌گوید: شستشوی شدید و سایشی صورت، باعث تحریک پوست و بدتر شدن جوش‌ها می‌شود. علت بوجود آمدن آکنه، پایین بودن بهداشت فردی نیست. لیدیا واتی نیز با این نظر موافقت می‌کند: صورتتان را  لیف نزنید. سعی کنید پوستتان را هیدراته و مرطوب نگه دارید و لایه‌های محافظ صورت را از بین نبرید. لیف زدن پوست، باعث تحریک و التهاب بیشتر آن می‌شود!

 

تاثیرات لیف کشیدن صورت

لیف کیسه ای

 

گام سوم: به دنبال اسید سالیسیلیک باشید

می‌خواهید برای پوست چرب و جوشدار خود یک شوینده‌ی عالی بخرید؟ برچسب روی محصولات را برای پیدا کردن محصول مناسب پوستتان به دقت بخوانید. به گواهی دکتر دبرا جالیمان، متخصص پوست، اسید سالیسیلیک و اسید گلیکولیک، بهترین ترکیباتی هستند که می‌توان در این شوینده‌ها و شیرپاک کن‌ها  به کار برد.

 

دکتر جالیمان هم چنین ژل بنزویل پراکسید یا رتینول را برای استفاده عصرگاهی توصیه می‌کند. لیدیا واتی نیز می‌گوید سالیسیلیک اسید و بنزویل پراکسید، به پاکسازی پوست از سلول های مرده و از بین بردن باکتری ها کمک می کند. «اگر این ترکیبات پوستتان را زبر و خشک می‌کند به سراغ یک محصول ملایم‌تر مثل روغن درخت چای بروید.»

 

یکی دیگر از فواید سالیسیلیک اسید این است که دارای میل ترکیبی با چربی هاست. یعنی به داخل چربی‌ها نفوذ می‌کند. به گفته‌ی لاری نرونها، کارشناس زیبایی، می‌تواند به منافذ مسدود پوست نفوذ کرده و جوش های سرسیاه را از بین ببرد. سارا نومان، متخصص مراقبت‌های پوستی نیز توصیه می‌کند از محصولاتی استفاده کنید که حاوی ویتامین A یا گلیکولیک اسید باشد: «این محصولات، برای بستن منافذ باز پوست بسیار موثر هستند. همچنین در کاهش باکتری‌ها و چربی پوست که مهمترین علت پیدایش آکنه هستند نقش به سزایی دارند.»

 

گام چهارم: پاکسازی

علاوه بر استفاده از شوینده‌ی مناسب برای پوست‌های مستعد آکنه، دکتر جالیمان به استفاده از یک سیستم پاکسازی توصیه می‌کند که ابزاری کلیدی برای لایه برداری صورت است.

بر اساس گفته های سارا نومان، سیستم پاکسازی میزان چربی پوست را کاهش می‌دهد، منافذ پوست را باز کرده و نواقص پوستی را ازبین می برد. با این روش افراد می‌توانند میزان جذب داروهای ضد آکنه‌ی خود را به حداکثر برسانند،hp پوستشان را نرمال نگاه دارندو پوست ملتهب و مستعد آکنه‌ی خود را بهسازی کنند.

 

گام پنجم: پوستتان را لطیف نگه دارید

واتی توصیه می‌کند پس از شستشوی پوستتان از یک مرطوب کننده‌ی فاقد چربی استفاده کنید. از مرطوب کننده های چرب خودداری کنید. هدف این است که رطوبت پوستتان را حفظ کنید بی آنکه به میزان چربی آن بیفزایید.

 

نکات حمام رفتن؛ لیف بهتر است یا کیسه؟

اغلب وقتی حرف از حمام رفتن و استحمام به میان می‌آید فکر می‌کنیم کارهای ساده‌ای مانند زیر دوش رفتن و شامپو زدن بیشتر نیست اما همین حمام ساده می‌تواند نکات ریزی

هم داشته ‌باشد؛ نکاتی که شاید تا به حال کمتر به آنها پرداخته‌ شده ‌است.

 

تاثیرات لیف کشیدن صورت

 

تاثیرات لیف کشیدن صورت

اغلب وقتی حرف از حمام رفتن و استحمام به میان می‌آید فکر می‌کنیم کارهای ساده‌ای مانند زیر دوش رفتن و شامپو زدن بیشتر نیست اما همین حمام ساده می‌تواند نکات ریزی هم داشته ‌باشد؛ نکاتی که شاید تا به حال کمتر به آنها پرداخته‌ شده ‌است مثلا خیلی از افراد هنگام شست‌وشوی بدن خود در حمام، از انواع لیف هم برای تمیزتر شدن پوست استفاده می‌کنند اما آیا لیف کشیدن برای تمام افراد لازم است؟ آیا نیاز به استفاده از لیف در افراد با پوست‌های خشک یا چرب، یکسان است؟ آیا پوست بچه‌ها را هم باید لیف کشید؟ و سؤالاتی از این نوع… از طرفی جالب است بدانید امروزه متخصصان‌ زیبایی توصیه می‌کنند علاوه بر نظافت، برای تناسب اندام خود حمام کنید. چراکه پزشکان معتقدند: «با حمام کردن، مقداری چربی

همراه با عرق از بدن خارج و سبب جلوگیری از تجمع چربی زیر پوست می‌شود. همچنین تاثیرات آب گرم روی جریان خون موجب شادابی و تناسب بدن می‌شود. ضمن اینکه پس از ورزش به دلیل تعرق و دفع چربی فراوان باید حتما حمام کرد تا چربی‌های حاصل از بین بروند.»

 

برای کدام نوع پوست لیف مناسب نیست؟

شست‌وشوی بدن نباید به‌گونه‌ای باشد که باعث از بین رفتن «سد دفاعی سطح پوست» شود، به‌همین دلیل افرادی با پوست چرب، باید بدن خود را با لیف‌های حوله‌ای نرم، صابون و شوینده‌های مخصوص پوست‌های چرب بشویند. این در حالی است که استفاده از لیف به افرادی با پوست خشک توصیه نمی‌شود. این افراد باید پوست خود را فقط با آب ولرم و صابون‌های غیرمعطر و مخصوص پوست‌های خشک یا همان پن‌ها، بشویند. افراد با پوست‌های مختلط باید هر ناحیه از بدن‌شان را بنا بر خشک یا چرب بودن آن، باتوجه به توصیه‌هایی که در مورد شست‌وشوی پوست‌های چرب و خشک کردیم، بشویند. یادتان باشد افرادی مانند سالمندان که پوستی خشک و حساس دارند، باید دور لیف کشیدن را خط بکشند.

 

تاثیرات لیف کشیدن صورت

لیف بچه گانه

.

کدام نوع لیف مخصوص بچه‌هاست؟

استفاده از لیف برای نوزادان و بچه‌ها که پوست بسیار ظریف و حساسی دارند ضرورتی ندارد. با این حال اگر خواستید هرچند وقت یک‌بار، بدن نوزاد یا کودک خود را لیف بکشید، از لیف‌های کاملا نرم و حوله‌ای استفاده کنید و لیف را آرام روی بدن او حرکت دهید. یادتان باشد لیف کشیدن زیاد یا استفاده از لیف‌های زبر و کنفی برای تمیز کردن پوست بچه‌ها، باعث می‌شود سد دفاعی طبیعی پوست آنها از بین برود و این مسئله زمینه ابتلا به «اگزما» یا خشکی پوست را در نوزادان و کودکان فراهم می‌کند.

 

لیف را خارج حمام نگه دارید

قرار دادن لیف داخل حمام‌های تاریک به مدت طولانی می‌تواند آن را به منبعی از آلودگی‌ها که باعث ابتلا به «بیماری‌های قارچی و عفونی» می‌شود، تبدیل کند. پس بهتر است حمام تهویه مناسب و نورگیر داشته باشد. یادتان باشد اگر حمام تاریک و مرطوب است،‌ بهتر است برای لیف جایی خارج از حمام در نظر بگیرید. همچنین از آنجا که رطوبت، گرما و تاریکی، زمینه رشد و تکثیر قارچ‌ها را فراهم می‌کنند، بنابراین هرگز لیف‌های خیس را در محیط مرطوب و تاریک حمام رها نکنید و آن را برای خشک شدن، در معرض نور آفتاب و هوای آزاد قرار دهید.

 

حمام با آب سرد یا گرم؟

برخی به حمام کردن با آب سرد علاقه دارند و اغلب در فصل تابستان از این نوع استحمام استفاده می کنند. زمان این نوع استحمام نباید از ۵ دقیقه تجاوز کند، چراکه استحمام با آب سرد (۲۵ درجه) می‌تواند اثرات تحریک کننده‌ای بر اعصاب و عضلات داشته باشد و حرارت بدن را افزایش دهد. در این حین برخی به استحمام با آب نیمه گرم (۳۳ تا ۳۵ درجه) علاقه دارند که زمان آن نباید از ۱۵ دقیقه تجاوز کند، چراکه ممکن است سبب خشکی پوست شود و در عین حال دسته‌ای که علاقه به استحمام با آب گرم (۳۵ تا۴۱ درجه) دارند نیز نباید بیشتر از ۱۵ دقیقه زیر دوش آب باشند، چون پس از گذشت این مدت سستی و رخوت سراغ فرد خواهد آمد که تندی نبض و افزایش گرمای بدن را در پی خواهد داشت.

 

تمیز کردن قسمت های مختلف حمام

لیف کشیدن صورت

 

جهت حرکت لیف چطور باشد؟

لیف را در جهت پایین به بالا روی بدن بکشید، سعی کنید جهت حرکت همواره به سمت قلب باشد. دست‌های شما باید فشاری دائمی و یکنواخت برای تمامی قسمت‌های دست‌ها و پاها داشته باشند. برای پایین‌تنه، شکم و قسمت‌های بالای سینه و شانه‌ها حرکات دورانی مناسب است. کمی پس از انجام این کار متوجه خواهید شد که جریان خون شما بسیار بهتر از گذشته شده و پوست شما حالت ارتجاعی و لطیف‌تری به خود گرفته و علاوه بر آن سفت شده است.

 

پوست‌های چرب با اسفنج  امتحان کنند

برای پوست‌های چرب یکی از ساینده‌های خوب اسفنج‌های مخصوصی است که معمولا در داروخانه‌ها می‌فروشند. این اسفنج‌ها را می‌توانید همراه با ماستی که برای تمیز کردن پوست به کار می‌بردید، استفاده کنید. اگر حس می‌کنید که این کار موجب ساییدگی زیاد در پوست شما می‌شود می‌توانید مغز بادام را در مخلوط‌کن ریخته و خرد کنید و سپس آن را با کمی عسل مخلوط و از این مخلوط استفاده کنید.

 

تاثیرات لیف کشیدن صورت

لیف کشیدن صورت با لیف دستی

 

چطور حمام کنید؟

ما به هیچ‌عنوان استفاده از کیسه و سفیدآب را توصیه نمی‌کنیم؛ چون باور‌هایی که درباره آن در فرهنگ ما وجود دارد، اشتباه است. ما با کیسه کشیدن می‌خواهیم به زور طبقه سطحی پوست را که لایه شاخی نام دارد، از سطح پوست برداریم و خیلی‌ها وقتی به اصطلاح با کیسه چرک می‌کنند، تصور می‌کنند این چرک‌ها هستند که از پوست خارج شده‌اند؛ درحالی که ‌این لایه‌ای از پوست است که شما به زور کنده‌اید. وجود لایه شاخی پوست که سطح آن را می‌پوشاند و لایه‌ای مرده از سلول‌های پوستی است، برای حفاظت لایه‌های زیرین پوست که زنده‌اند، لازم است.

 

دوش یا خوابیدن در وان؟

این دو عادت، تفاوت چندانی با هم ندارند. البته یک تفاوت مختصر وجود دارد که باید به آن اشاره کنم. به‌طور معمول وقتی دوش می‌گیرید، آب روی سر و بدن‌تان جاری می‌شود و پوست و موی‌تان را شست‌وشو می‌دهد و می‌رود. این آب، آبی است که جریان دارد و از آب لوله‌کشی شهر است و طبیعتا پاکیزه. ولی وقتی وان را پر می‌کنید و در آن دراز می‌کشید، آب راکد است و امکان آلودگی آن وجود دارد و مقداری از چرک بدن وارد آب وان می‌شود. از طرف دیگر، وقتی دوش می‌گیرید آب کمتری استفاده می‌شود تا بخواهید برای حمام کردن تمام اعضای خانواده وان را از آب پر و خالی کنید. همچنین شست‌وشوی کامل بدن و اعمال بهداشتی زیر دوش راحت‌تر است.

 

به دنبال لیف نرم باشید

استفاده از یک لیف نرم و صابون، بهتر است. یک لیف نرم برای برداشتن عرق از سطح پوست کافی است. با استفاده از یک لیف نرم، آن بخش از سلول‌های سطحی پوست که آمادگی جدا شدن از سطح پوست را دارند، برداشته می‌شوند و می‌ریزند، بنابراین لازم نیست شما با یک کیسه زبر و سفیدآب زبرتر و با فشار دست به جان طبقه سطحی پوست‌تان بیفتید. این کار سلامت پوست و نقش حفاظتی آن را به خطر می‌اندازد.

 

چگونه جوان به نظر برسیم؟

لیف

 

چند بار شامپو؟

شامپو کردن شیوه خاصی دارد. اگر شما پوست طبیعی یا مایل به چرب دارید که اغلب جوان‌ها چنین پوستی دارند، می‌توانید از این روش استفاده کنید. اگر هر روز حمام می‌روید باید یک بار شامپو کنید. اگر یک روز در میان به حمام می‌روید باید دو بار شامپو کنید و اگر سه روز یک بار حمام می‌کنید باید سه بار شامپو بزنید؛ یعنی به ازای هر روز باید یک بار شامپو کنید. ولی بهتر است با فواصل کمتری به حمام بروید تا کمتر شامپو بزنید. اگر هر روز حمام بروید و یک بار شامپو بزنید، بهتر از سه روز در میان سه بار شامپو زدن است.

 

حمام پوست‌های خشک؟

کسانی که پوست طبیعی مایل به خشک دارند، باید برحسب خشکی موهای‌شان، یک روز در میان یا دو روز در میان به حمام بروند و تعداد دفعات شامپو زدن را کمتر کنند. کسانی که به دلیل پیری، پوست و مو‌های‌شان خشک شده، می‌توانند هر روز حمام کنند، ولی هر روز شامپو نزنند و با آب تنها دوش بگیرند. بهتر است به دلیل خشکی پوست و موهای‌شان، دو یا سه روز یک بار شامپو بزنند.

 

یک نظر برای این نوشته موجود است

برگشت به بالا