گریم صورت کار چندان مشکلی نیست تنها کافیست نکات مهم گریم صورت را بدانید

و به مرور زمان با تمرین در خانه خودتان ان ها را انجام دهید. این نکات تمام آنچه باید درباره گریم بدانید

نیست بلکه اصلی ترین های گریم صورت است.

گریم صورت

 

گریم چیست ؟

روشی برای متعادل سازی حرفه اي است که برای عروس گزینه ي خیلی خوبی است ماندگاری بالا دارد و کار کردن با گریم برعکس لوازم آرایشی است  در مرحله ي اول آرایش خودش را نشان میدهد ولی گریم با گذشت حتی دوساعت بعد از تایمی که کار شده تازه شروع به جا افتادن میکند.

 

گریم صورت با کرم پودر

 

یعنی بعد از دوساعت خودش را نشان میدهد و هر چقدر بگذرد و تایم بالاتر خرابتر که نمیشود که هیچ, تازه لحظه به لحظه زیباتر و بیشتر روی  پوست جا میوفتد و با حرارت پوست بیشتر جذب میشود و طبیعی تر میشود. آرایش نه تنها سن را پایین نمی آورد بلکه آرایش غلیظ مقداری سن را بالا تر میبرد و در گریم سینمایی و اروپایی سن را پایین تر می آورد.

.

گریم صورت مرحله ای

 

اسرار گریم برای آرایش صورت

همیشه وقتی اسم گریم به میان میاید ذهن بیشتر افراد به سمت سینما معطوف مشود در صورتی که اینطور نیست امروزه در بیشتر سالن های ارایشی (خانمها و آقایان) کار گریم را به صورت حرفه ای انجام میدهند. گریم در آرایش به این معناست : استفاده از تکنیک های سایه روشن برای تاکید بر ویژگی های طبیعی چهره و برجسته سازی زیبایی های صورت شما با یک گریم ساده میتوانید به راحتی تغییر چهره بدهید و به زیباترین شکل ممکن اشکالات چهره خود را برطرف کرده وخود را آرسته تر کنید.

.

گریم صورت

 

رفع اشکالات چهره با گریم صورت

گریم در آرایش استفاده از تکنیک های سایه روشن برای تاکید بر ویژگی های طبیعی چهره و برجسته سازی زیبایی هاست . می توانید به راحتی آن را یاد بگیرید و با کمی دقت با توجه به چهره خود اجرا کنید.

 

گریم صورت با کرم پودر

 

طبق نظر آرایشگر حرفه ای لس آنجل Brande Bytheway

قسمت اصلی آرایش , برجسته سازی توسط تعیین حدو مرزهاست. خیلی ها فکر میکنند انجام دادن اینکار در خانه امکانپذیر نیست اما اینکار راحت تر از آن چیزیست که شما فکر می کنید!

 

گریم صورت

 

“گریم بازی با سایه روشن هاست , ایجاد حدود و برجسته کردن ویژگیهای طبیعی صورت “. برای بدست آوردن این تکنیکها ما قدم به قدم با آرایشگر حرفه ای ” برند ” پیش میرویم تا به کار بردن این تکنیکها و ابزراهای لازم را یاد بگیریم . این تکنیکها و رویکرد ها , روی هر شخص باتوجه به ویژگیهای آن شخص متفاوت خواهد بود اما روش کلی کار یکی است .

 

گریم صورت

بخشی از نصیحت برند در این مورد این است

تمرین , تمرین , تمرین !! او میگوید امتحان کنید , به اطراف خود نگاه کنید و چیزی که برای صورت شما مناسب است را کشف کنید . اینکار خیلی پیچیده به نظر نمیرسد, حتی برند میگوید ” بعضی از مردم هرروز بارها اینکار را انجام میدهند .” دو روش اصلی و قابل استفاده برای طراحی پایه وجود دارد :  لولایت ( کمرنگ کردن ) و هایلایت ( پررنگ و برجسته کردن )

 

گریم صورت بیضی

 

لولایت یعنی استفاده از یک رنگ تیره تر و برای قسمتهایی از صورت استفاده میشود که شما نمیخواهید خیلی به چشم بیاید و برای پوشاندن آن از لولایت استفاده میکنید . برند توصیه میکند که برای لولایت از سایه و رنگ سه درجه تیره تر از پوستتان و از رنگها و سایه های مات و بدون درخشندگی استفاده کنید .

 

برعکس هایلایت , برای قسمتهایی استفاده میشود که شما میخواهید برجسته تر شود و بیشتر به چشم بیاید . برای هایلایت شما میتوانید هم از رنگ و  سایه های مات استفاده کنید و هم براق و درخشنده , هرکدام را که خودتان دوست دارید .

 

گونه گریم صورت

اولین چیزی که بسیاری از مردم می خواهند برجسته کردن گونه است .برای شروع کار، بااستفاده از برس گونه متوسط یا بزرگ و سایه لولایت تیره ، زیر استخوان گونه را آرایش کنید .ما از رنگ قهوه ای ملایم برای این قسمت استفاده کردیم.

 

گریم صورت با آرایش

 

بالای قسمتهایی راکه لولایت کردید برای متعادل و برجسته کردن هایلایت وبرجسته کنید . بعد از تیره کردن زیر گونه سعی کنید استخوانهای گونه خود را برجسته تر کنید , برای اینکار بااستفاده از قلم مو , رنگ براق و درخشنده و یا سایه روشنی را در امتداد استخوانهای گونه بزنید و بعد با برس خطوط را محو کنید .

.

گریم صورت با آرایش

 

بینی

یکی از استراتژیهای اساسی این است که بینی را کمی باریک کنید ( البته یادتان باشد ، ممکن است این استراتژی برای هر صورتی مناسب نباشد ) برای بینی نیز از همان سایه لولایت گونه خود استفاده کنید . این کار را از گوشه درونی ابرو شروع کنید و تا انتهای هر دو طرف بینی ادامه دهید .

 

گریم صورت و تغییر چهره

.

و بعد، از بالا تا پایین پل بینی خود را هایلایت ( روشن و برجسته ) کنید . برای آرایش بینی، همیشه از محصولات مات استفاده کنید، حتی برای برجسته کردن آن . به طور کلی، مردم میخواهند بینی شان خیلی دیده نشود , بخصوص آن منطقه برجسته T مانند , بنابراین من می خواهم این قسمت خیلی درخشنده و قابل توجه نباشد و در نهایت، خط فاصل بین این دو قسمت بینی را با استفاده از یک قلم مو محو کنید .

 

تکنیک های ارایشی برای کوچک کردن بینی

گریم صورت

 

چشم  گریم صورت

چشم ها را در دومرحله آرایش کنید, با لولایت کارخود را شروع کنیدو از این سایه بر روی چین و چروک ها و پلک چشمتان نیز استفاده کنید و خوب آنها را همرنگ کنید .

 

گریم صورت با سایه با کرم پودر

 

سپس، با یک قلم مو ناحیه زیر ابرو را هایلایت و برجسته کنید .

 

گریم صورت با سایه

 

فک

برای لولایت ،از زیر فک تا امتداد خط فک از سایه تیره تری استفاده کنید و اینکار را تا نقطه ارتباطی فک با گردن ادامه دهید ,برای اینکه این خط دیده نشود با یک قلم موی تمیز زیر فک و گردن را برس بزنید تا یکدست شود .

 

گریم صورت و رژ گونه زدن

.

سپس، بالای خط فک را هایلایت و برجسته کنید و بادقت , با نواحی اطرافش همرنگ کنید اما اطراف چانه, اینکار را نکنید چون شما میخواهید دوطرف فک پایین را برجسته کنید .  اگر شما تمام نواحی چانه را هایلایت کنید باعث میشود چانه شما بزرگتر به نظر برسد و به سمت جلو کشیده شود .

 

گریم صورت

گریم صورت و رفع اشکال چهره و زیبایی بیشتر

 

جدول عدم تناسب نمای روبرو و آرایشهای تصحیحی هر یک:

پیشانی بلند: تیره کردن خط رویش مو

پیشانی کوتاه: روشن کردن تمامی پیشانی٬های لایت خط رویش مو

پیشانی پهن:  تیره کردن گیجگاه

پیشانی باریک: روشن کردن گیجگاه

 

گریم صورت نسبت به فرم چهره

 

گیجگاه فرو رفته: روشن نمودن فرو رفتگیها

چانه مربعی: شکل تیره زوایای آرواره چانه برجسته تیره کردن تمامی چانه

چانه بلند تیره :کردن یک سوم تحتانی

چانه کوتاه تیره: کردن بافت اضافی

گونه های گرد: تیره کردن تمام گونه

گونه های گرد:  تیره کردن تمام گونه

صورت پهن:  تیره کردن قسمت داخلی فضای زیر گیجگاهی

صورت باریک :   تیره کردن قسمت خارجی فضای زیر گیجگاهی

گونه های صاف:    های لایت گونه (زایگوما) و تیره کردن فضای زیر گیجگاهی

چروکها:    های لایت عمق چین ها

.

گریم صورت

گریم صورت و رفع اشکال چهره و زیبایی بیشتر