آرایش

آرایش چیست ؟

آرایش به معنی افزودن است و در اصل، در برابر واژهٔ پیرایش قرار می‌گیرد

که به معنی کم کردن است. امروزه، در اصطلاح عام، هر دو واژه در مورد زیبایی

چهره یا بدن به کار می‌روند و به معنی عملیاتی هستند که ظاهر فرد (بیشتر روی و موی) را زیباتر جلوه دهد.

معمولاً در ایران آر ایش برای بانوان و پیرایش برای مردان به کار می‌رود. آرایش و پیرایش اغلب

در مکانی به نام سلمانی یا آرایشگاه توسط آرایشگر انجام می‌گیرد و لوازم آرایش

نیز در فروشگاه‌هایی با همین عنوان یا در داروخانه‌ها فروخته می‌شود. در ایران،

آرایشگرهای رسمی باید دوره‌های فنی حرفه‌ای مربوطه را که مهمترین آنها دوره «آ رایش – پیرایش» است، با موفقیت گذرانده باشند.

آرایش

آرایش

مهم ترین پایه و اصل آرایش کردن ؟

 

کلمه ماکیاژ ( از کلمه انگلیسی make up گرفته شده است و به معنای

زیبا سازی و مناسب سازی  صورت به کمک مواد رنگ کننده است .گریم یا ماکیاژ برای مخفی کردن

نقایص کاسمتیکی ( لکه های رنگی ،ککو مک ،ناهمواریهای پوست ،محل زخم و خال ) بکار می رود

و به وسیله گریم می توان فرم صورت ،بینی ،چشمها و … را دگرگون نمود .

آرایش

ماکیاژ ( گریم ) صحیح صورت را با طراوت و سالمتر جلوه می دهد .

در آرا یش باید حالت طبیعی صورت رعایت شود . آ رایش بیش از حد صورت را غیر طبیعی و عروسک گونه می سازد

،که باعث جلب توجه بی مورد خواهد شد. گاه زننده و نشانه کج سلیقگی نیز خواهد بود.

 

هنر ماکیاژ بر اساس کنتراست رنگهاست . تمام وسایل آرا یش از جمله پودرها ،

ماتیک ، رنگ ، مژه ، پلکها ، مدادهای مخصوص و کرمهای گوناگون باید با هم مطابقت داشته

و با رنگ چشم ،مو ، پوست ، فرم صورت ، سن ، اخلاق ، لباس شخص ، تابش نور و … همخوان

و هماهنگ باشند . گریم مناسب همیشه منحصر بفرد است . باید همیشه مختصر ، ظریف ، (ضد چشمگیر ) باشد .

 

انواع آرایش ؟

 

همچنان برترین دسته های فرانیاز رو می تونید لیست زیر مشاهده کنید :

 


آراشیRSS
ورزش جهت  حجیم شدن لب
۱۹ مرداد ۱۳۹۶
بدون دیدگاه

ورزش جهت حجیم شدن لب

ورزش جهت حجیم شدن لب در پورتال جامع فرانیاز فراترازنیاز هرایرانی ورزش جهت حجیم شدن لب ,اگر می‌خواهید حجم‌دهنده‌ی لب تاثیرات بیشتر و بهتری روی لب‌های شما داشته باشد، می‌توانید از حجم‌دهنده‌های لب با خواص درمانی استفاده کنید. ورزش جهت حجیم شدن لب ورزش جهت حجیم شدن لب بزرگ شدن لبها بدون تزریق عنوانی بود…..

ارایش صورت ملایم
۳ تیر ۱۳۹۶
بدون دیدگاه

ارایش صورت ملایم

ارایش صورت ملایم درپورتال جامع فرانیازفراترازنیازهرایرانی ارایش صورت ملایم ارایش صورت ملایم رازهای زیبایی این بخش مربوط به نکات مهم آرایش برای سنین و شرایط خاص است. یعنی چگونه بدون آرایش و یا با آرایش کم جذاب به نظر برسیم. اگر دختر کم سن و سالی دارید که قرار است برای مهمانی یا بیرون آرایش…..

ارایش صورت گرد
۳ تیر ۱۳۹۶
بدون دیدگاه

ارایش صورت گرد

ارایش صورت گرددرپورتال جامع فرانیازفراترازنیازهرایرانی ارایش صورت گرد ارایش صورت گرد مرحله ی اول :  ارایش صورت گرد حتما باید ابروها زاویه دار یا منحنی به سمت بالا برداشته و مرتب شوند تا صورت را از گردی به کشیدگی و بیضی شکل شدن نزدیک کند :  مرحله ی دوم : ارایش صورت گرد آماده سازی…..

سلامت پوست ومو
۳ تیر ۱۳۹۶
بدون دیدگاه

سلامت پوست ومو

سلامت پوست ومو درپورتال جامع فرانیازفراترازنیازهرایرانی سلامت پوست ومو سلامت پوست ومو تغییرات هورمونی بعد از حاملگی سلامت پوست ومو مادرانی که تازه بچه به دنیا آورده‌اند، بعد از شش ماه ریزش مو را تجربه می‌کنند و این زمانی است که مقدار استروژن در خون در حال برگشت به مقدار طبیعی است. در حقیقت چیزی…..

ارایش صورت کشیده
۳۱ خرداد ۱۳۹۶
بدون دیدگاه

ارایش صورت کشیده

ارایش صورت کشیده درپورتال جامع فرانیازفراترازنیازهرایرانی ارایش صورت کشیده ارایش صورت کشیده چهره افراد در اشکال و اندازه های مختلفی دیده می شود، اما معمولا می توان انواع چهره را به سه دسته اصلی؛گرد،بیضی و کشیده تقسیم بندی کرد. اشتباهی که بسیاری از خانم ها مرتکب می شوند این است که سعی می کنند به…..

پیشگیری ازشل شدگی پوست صورت
۳۱ خرداد ۱۳۹۶
بدون دیدگاه

پیشگیری ازشل شدگی پوست صورت

پیشگیری ازشل شدگی پوست صورت درپورتال جامع فرانیازفراترازنیازهرایرانی پیشگیری ازشل شدگی پوست صورت پیشگیری ازشل شدگی پوست صورت در این گزارش قصد داریم شما را با علل شل شدن پوست در افراد آشنا کنیم. جنس پوست خود را تشخیص دهید ملک زاده متخصص پوست و مو با اشاره به علل و عوامل مربوط به شل…..

ارایش صورت جدید
۳۱ خرداد ۱۳۹۶
بدون دیدگاه

ارایش صورت جدید

ارایش صورت جدیددرپورتال جامع فرانیازفراترازنیازهرایرانی ارایش صورت جدید اریش صورت۲۰۱۷ ارایش صورت جدید پلک معمولا سایه چشم در این قسمت کشیده می شود یعنی روی پلک چشم. اما می توانید با استفاده از خط چشم کمی در این قسمت از خودتان خلاقیت نشان دهید. البته بستگی به نوع پلک شما دارد چون در افراد متفاوت…..

پرپشت کردن ابرو با روشهای ارزان خانگی
۱۱ خرداد ۱۳۹۶
بدون دیدگاه

پرپشت کردن ابرو با روشهای ارزان خانگی

پرپشت کردن ابرو با روشهای ارزان خانگی در پورتال جامع فرانیاز فراتر از نیاز هر ایرانی پرپشت کردن ابرو با روشهای ارزان خانگی ،در این مقاله قصد داریم شما را با روشهای خانگی برای پرپشت کردن ابروهای تان آشنا کنیم. پرپشت کردن ابرو با روشهای ارزان خانگی پرپشت کردن ابرو یکی از راه ها برای…..

خطر طبی لباس های تنگ و چسبان
۷ خرداد ۱۳۹۶
بدون دیدگاه

خطر طبی لباس های تنگ و چسبان

 خطر طبی لباس های تنگ و چسبان درپورتال جامع فرانیازفراترازنیاز هرایرانی  خطر طبی لباس های تنگ و چسبان خطر طبی لباس های تنگ و چسبان عفونت قارچی، نوعی عفونت تناسلی شایع در زنان است که اغلب با احساس خارش و سوزش همراه با ترشحات یا بدون ترشحات از واژن خود را نشان می دهد. بیش…..

بی حوصلگی بانوان دردوران قاعدگی
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶
بدون دیدگاه

بی حوصلگی بانوان دردوران قاعدگی

بی حوصلگی بانوان دردوران قاعدگی درپورتال جامع فرانیازفراترازنیازهرایرانی بی حوصلگی بانوان دردوران قاعدگی چرا خانم ها در دوران پریود بی حوصله می شوند؟  بی حوصلگی بانوان دردوران قاعدگی خانم ها در دوران پریود با تغییرات خلق و خو همراه هستند. آن ها بی حوصله می شوند و معمولا در این مواقع نباید با آن ها…..

از بین بردن جوش های سر سیاه بینی
۲۵ دی ۱۳۹۵
بدون دیدگاه

از بین بردن جوش های سر سیاه بینی

از بین بردن جوش های سر سیاه بینی در پورتال جامع فرانیاز فراتر از نیاز هر ایرانی این جوش ها برآمدگی های کوچکی هستند که با بسته شدن مجرای فولیکول های مو ایجاد می شوند.چطور می توان با درمان های خانگی و روش های طبیعی از جوش های سرسیاه خلاص شد؟ از بین بردن جوش…..

راه هایی برای تقویت مو
۱۹ دی ۱۳۹۵
بدون دیدگاه

راه هایی برای تقویت مو

راه هایی برای تقویت مو در پورتال جامع فرانیاز فراتر از نیاز هر ایرانی روش تقویت مو اگر از راه و روش طبیعی و البته تخصصی باشد بهترین و سریعترین نتیجه را در متوقف کردن ریزش مو خواهد داشت . راه هایی برای تقویت مو راه های خانگی ۱– روزی یک تا ۳ بار، ۲۵۰…..

راههای بستن منافذ باز پوست
۱۱ دی ۱۳۹۵
بدون دیدگاه

راههای بستن منافذ باز پوست

راههای بستن منافذ باز پوست در پورتال جامع فرانیاز فراتر از نیاز هر ایرانی معمولاً خانم ها نسبت به آقایان به پوستشان توجه بیشتری دارند، خانم ها گاهی ساعتها مقابل آینه تمام قسمتهای پوست خودشان مخصوصاً صورت را بررسی می کنند، بسیاری از خانم ها از باز بودن منافذ پوستشان شکایت دارند راههای بستن محافظ…..

رنگ سال ۲۰۱۷-۹۶
۱۰ آبان ۱۳۹۵
بدون دیدگاه

رنگ سال ۲۰۱۷-۹۶

رنگ سال ۹۶ رنگ سال ۹۶ چیست ؟ رنگ مد در سال ۹۶ چیست ؟   جاسوسان مد، SS17  پنج رنگ پالت کلیدی را پیش بینی کرده اند: ظهور، شکوفه، استوایی، شور و غروب. تاکید شده است در دو پالت اواسط تن قرار داده: رنگ شور و غروب منعکس کننده که از خط ساحلی شمال کالیفرنیا…..

روشهای سفت کردن ناخن
۲۳ مهر ۱۳۹۵
بدون دیدگاه

روشهای سفت کردن ناخن

روشهای سفت کردن ناخن در پورتال جامع فرانیاز فراترازنیاز هرایرانی     از ضعیفی ناخن هایتان شکایت دارید؟ آیا اندکی که بلند می شوند، می شکنند؟ بهتر است بجای شکایت کردن از آنها، این نکات را برای محافظت از ناخن های خود مد نظر داشته باشید.   از ناخن گیر تیز استفاده کنید.</>strong> ناخن گیرهای…..