آرایش

آرایش چیست ؟

آرایش به معنی افزودن است و در اصل، در برابر واژهٔ پیرایش قرار می‌گیرد

که به معنی کم کردن است. امروزه، در اصطلاح عام، هر دو واژه در مورد زیبایی

چهره یا بدن به کار می‌روند و به معنی عملیاتی هستند که ظاهر فرد (بیشتر روی و موی) را زیباتر جلوه دهد.

معمولاً در ایران آر ایش برای بانوان و پیرایش برای مردان به کار می‌رود. آرایش و پیرایش اغلب

در مکانی به نام سلمانی یا آرایشگاه توسط آرایشگر انجام می‌گیرد و لوازم آرایش

نیز در فروشگاه‌هایی با همین عنوان یا در داروخانه‌ها فروخته می‌شود. در ایران،

آرایشگرهای رسمی باید دوره‌های فنی حرفه‌ای مربوطه را که مهمترین آنها دوره «آ رایش – پیرایش» است، با موفقیت گذرانده باشند.

آرایش

آرایش

مهم ترین پایه و اصل آرایش کردن ؟

 

کلمه ماکیاژ ( از کلمه انگلیسی make up گرفته شده است و به معنای

زیبا سازی و مناسب سازی  صورت به کمک مواد رنگ کننده است .گریم یا ماکیاژ برای مخفی کردن

نقایص کاسمتیکی ( لکه های رنگی ،ککو مک ،ناهمواریهای پوست ،محل زخم و خال ) بکار می رود

و به وسیله گریم می توان فرم صورت ،بینی ،چشمها و … را دگرگون نمود .

آرایش

ماکیاژ ( گریم ) صحیح صورت را با طراوت و سالمتر جلوه می دهد .

در آرا یش باید حالت طبیعی صورت رعایت شود . آ رایش بیش از حد صورت را غیر طبیعی و عروسک گونه می سازد

،که باعث جلب توجه بی مورد خواهد شد. گاه زننده و نشانه کج سلیقگی نیز خواهد بود.

 

هنر ماکیاژ بر اساس کنتراست رنگهاست . تمام وسایل آرا یش از جمله پودرها ،

ماتیک ، رنگ ، مژه ، پلکها ، مدادهای مخصوص و کرمهای گوناگون باید با هم مطابقت داشته

و با رنگ چشم ،مو ، پوست ، فرم صورت ، سن ، اخلاق ، لباس شخص ، تابش نور و … همخوان

و هماهنگ باشند . گریم مناسب همیشه منحصر بفرد است . باید همیشه مختصر ، ظریف ، (ضد چشمگیر ) باشد .

 

انواع آرایش ؟

 

همچنان برترین دسته های فرانیاز رو می تونید لیست زیر مشاهده کنید :

 


آراشیRSS
درمانهای خانگی زگیل
۲۷ مهر ۱۳۹۶
بدون دیدگاه

درمانهای خانگی زگیل

درمانهای خانگی زگیل در پورتال جامع فرانیاز فراتراز نیاز هر ایرانی درمانهای خانگی زگیل ,نام دیگر زگیل های مسطح، زگیل های جوانی نامیده می شوند در مانهای خانگی زگیل درمانهای خانگی زگیل زگیل های مسطح زائده های پوستی هستند که به تدریج رشد کرده و بیشتر در نواحی صورت، گردن، پاها، پشت دست ها و…..

تاثیرعوارض تلفن همراه برپوست
۲۳ مهر ۱۳۹۶
بدون دیدگاه

تاثیرعوارض تلفن همراه برپوست

تاثیرعوارض تلفن همراه برپوست درپورتال جامع فرانیازفراترازنیازهرایرانی تاثیرعوارض تلفن همراه برپوست ۱- مدت زمان مکالمه تان را کاهش دهید. تاثیرعوارض تلفن همراه برپوست بهترین راهکار این است که مدت زمان مکالمه با تلفن همراه تان را کاهش دهید. مطالعات نشان می دهد اگر شما بیش از دو دقیقه با تلفن همراه صحبت کنید، امواج مغزی…..

لایه برداری پوست با دستور خانگی
۲۳ مهر ۱۳۹۶
بدون دیدگاه

لایه برداری پوست با دستور خانگی

لایه برداری پوست با دستور خانگی در پورتال جامع فرانیاز فراتراز نیاز هر ایرانی لایه برداری پوست با دستور خانگی ,لایه‌برداری یکی از راه‌های مبارزه با فرسایش ناشی از خستگی و آرایش مداوم پوست است و شما می‌توانید با استفاده از مواد طبیعی موجود در منزل به سادگی ماسک‌های لایه بردار طبیعی تهیه کنید. لایه…..

دلایل چرب شدن موها چیست؟
۱۹ مهر ۱۳۹۶
بدون دیدگاه

دلایل چرب شدن موها چیست؟

دلایل چرب شدن موها چیست؟ در پورتال جامع فرانیاز فراتراز نیاز هر ایرانی دلایل چرب شدن موها چیست؟ ,حالت دادن و آرایش مو همیشه از دغدغه افرادی است که موی چرب دارند. اگر شما نیز این مشکل را دارید بهتر است با رعایت نکات ارائه شده چرب شدن سریع مو را به تعویق انداخته و…..

پوست موز بهترین مراقب پوست
۱۸ مهر ۱۳۹۶
بدون دیدگاه

پوست موز بهترین مراقب پوست

پوست موز بهترین مراقب پوست در پورتال جامع فرانیاز فراتراز نیاز هر ایرانی پوست موز بهترین مراقب پوست ,به گزارش فرانیاز ، متخصصان عنوان می کنند پوست این میوه هم دارای فواید متعددی برای سلامت است که در ادامه به برخی از آنها اشاره می شود. پوست موز بهترین مراقب پوست سفید کننده دندان ها…..

مراقبت های پس از لیزر پوست
۱۵ مهر ۱۳۹۶
بدون دیدگاه

مراقبت های پس از لیزر پوست

مراقبت های پس از لیزر پوست در پورتال جامع فرانیاز فراتراز نیاز هر ایرانی مراقبت های پس از لیزر پوست نکات زیر رعایت گردد مگر اینکه پزشک معالج دستور دیگری داده باشد: در صورت سوزش شدید یک تا دو ساعت پس از لیزر از کیسه یخ استفاده کنید. (کیسه یخ را در گاز استریل پیچیده…..

علت سفید شدن مو در جوانی
۱۳ مهر ۱۳۹۶
بدون دیدگاه

علت سفید شدن مو در جوانی

علت سفید شدن مو در جوانی در پورتال جامع فرانیاز فراتراز نیاز هر ایرانی علت سفید شدن مو در جوانی ,سفید شدن مو در جوانی قطعا طبیعی نیست. در این مطلب علت سفید شدن مو در جوانی را توضیح می دهیم. علت سفید شدن مو در جوانی علت سفید شدن مو در جوانی سفید شدن…..

از بین بردن جوش صورت با ۵ روش موثر خانگی
۵ مهر ۱۳۹۶
بدون دیدگاه

از بین بردن جوش صورت با ۵ روش موثر خانگی

از بین بردن جوش صورت با ۵ روش موثر خانگی در پورتال جامع فرانیاز فراتراز نیاز هر ایرانی از بین بردن جوش صورت با ۵ روش موثر خانگی ,جوش صورت یکی از مشکلاتی است که بیشتر افراد در سنین مختلف با آن درگیر هستند. در این مقاله به شما روشهای خانگی برای از بین بردن…..

لوازم ارایشی فاسد را با این نکته ها تشخیص دهید
۳ مهر ۱۳۹۶
بدون دیدگاه

لوازم ارایشی فاسد را با این نکته ها تشخیص دهید

لوازم ارایشی فاسد را با این نکته ها تشخیص دهید در پورتال جامع فرانیاز فراترازنیاز هرایرانی لوازم ارایشی فاسد را با این نکته ها تشخیص دهید ,باید بدانید که لوازم آرایش هم مثل مواد غذایی تاریخ انقضا دارند و مصرف آنها بعد از تاریخ معین شده عوارضی ایجاد می‌کند که گاه خطرناک‌تر از مواد غذایی…..

ورزش جهت  حجیم شدن لب
۱۹ مرداد ۱۳۹۶
بدون دیدگاه

ورزش جهت حجیم شدن لب

ورزش جهت حجیم شدن لب در پورتال جامع فرانیاز فراترازنیاز هرایرانی ورزش جهت حجیم شدن لب ,اگر می‌خواهید حجم‌دهنده‌ی لب تاثیرات بیشتر و بهتری روی لب‌های شما داشته باشد، می‌توانید از حجم‌دهنده‌های لب با خواص درمانی استفاده کنید. ورزش جهت حجیم شدن لب ورزش جهت حجیم شدن لب بزرگ شدن لبها بدون تزریق عنوانی بود…..

ارایش صورت ملایم
۳ تیر ۱۳۹۶
بدون دیدگاه

ارایش صورت ملایم

ارایش صورت ملایم درپورتال جامع فرانیازفراترازنیازهرایرانی ارایش صورت ملایم ارایش صورت ملایم رازهای زیبایی این بخش مربوط به نکات مهم آرایش برای سنین و شرایط خاص است. یعنی چگونه بدون آرایش و یا با آرایش کم جذاب به نظر برسیم. اگر دختر کم سن و سالی دارید که قرار است برای مهمانی یا بیرون آرایش…..

ارایش صورت گرد
۳ تیر ۱۳۹۶
بدون دیدگاه

ارایش صورت گرد

ارایش صورت گرددرپورتال جامع فرانیازفراترازنیازهرایرانی ارایش صورت گرد ارایش صورت گرد مرحله ی اول :  ارایش صورت گرد حتما باید ابروها زاویه دار یا منحنی به سمت بالا برداشته و مرتب شوند تا صورت را از گردی به کشیدگی و بیضی شکل شدن نزدیک کند :  مرحله ی دوم : ارایش صورت گرد آماده سازی…..

سلامت پوست ومو
۳ تیر ۱۳۹۶
بدون دیدگاه

سلامت پوست ومو

سلامت پوست ومو درپورتال جامع فرانیازفراترازنیازهرایرانی سلامت پوست ومو سلامت پوست ومو تغییرات هورمونی بعد از حاملگی سلامت پوست ومو مادرانی که تازه بچه به دنیا آورده‌اند، بعد از شش ماه ریزش مو را تجربه می‌کنند و این زمانی است که مقدار استروژن در خون در حال برگشت به مقدار طبیعی است. در حقیقت چیزی…..

ارایش صورت کشیده
۳۱ خرداد ۱۳۹۶
بدون دیدگاه

ارایش صورت کشیده

ارایش صورت کشیده درپورتال جامع فرانیازفراترازنیازهرایرانی ارایش صورت کشیده ارایش صورت کشیده چهره افراد در اشکال و اندازه های مختلفی دیده می شود، اما معمولا می توان انواع چهره را به سه دسته اصلی؛گرد،بیضی و کشیده تقسیم بندی کرد. اشتباهی که بسیاری از خانم ها مرتکب می شوند این است که سعی می کنند به…..

پیشگیری ازشل شدگی پوست صورت
۳۱ خرداد ۱۳۹۶
بدون دیدگاه

پیشگیری ازشل شدگی پوست صورت

پیشگیری ازشل شدگی پوست صورت درپورتال جامع فرانیازفراترازنیازهرایرانی پیشگیری ازشل شدگی پوست صورت پیشگیری ازشل شدگی پوست صورت در این گزارش قصد داریم شما را با علل شل شدن پوست در افراد آشنا کنیم. جنس پوست خود را تشخیص دهید ملک زاده متخصص پوست و مو با اشاره به علل و عوامل مربوط به شل…..